Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

Po Sloveniji 2019 Novo mesto

AVDIO&VIDEO&FOTO: Diego Ulissi do druge zmage na slovenski pentlji

23.06.2019 16:23

Italijanski kolesar Diego Ulissi je zmagovalec 26. dirke po Sloveniji. V današnji zadnji etapi preizkušnje je član UAE Emirates brez večjih težav prišel do cilja v Novem mestu, v sprintu po je bil po 167,5 kilometra najmočnejši Italijan Giacomo Nizzolo (Dimension Data). Drugi je bil Slovenec Luka Mezgec, tretji pa Novozelandec Shane Archbold.

Luka Mezgec.

Ulissi je v zeleno majico vodilnega prikolesaril v petek v Idriji, v najtežji, sobotni etapi je brez pretresov prišel v cilj skupaj še s trojico najboljših, danes pa je prav tako dan preživel brez posebnih težav.

1l.JPG
Zadnja etapa dirke Po Sloveniji s ciljem v Novem mestu

Devetindvajsetletni Torinčan si je prikolesaril drugo skupno zmago na slovenski pentlji, prvič je bil najboljši leta 2011.

IMG_0762.JPG

Tuji kolesarji so po njegovi zaslugi prišli do 14. končne zmage, Italijani do četrte.

4l.JPG

Drugo mesto v skupnem seštevku je osvojil Italijan Giovanni Visconti, tretje Rus Aleksander Vlasov, na četrtem mestu je bil najboljši Slovenec Tadej Pogačar. Mladi Komendčan je tretjo leto po vrsti osvojil belo majico za najboljšega mladega kolesarja.