Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

AVDIO&FOTO: V regiji začeli s porazom

Piše: KK Krka

08.10.2019 11:46

Košarkarji Krke so s porazom začeli nastope v Ligi ABA, z dvema točkama in zmago je Dolenjsko zapustil beograjski FMP, ki je slavil zmago s 65:75 in tako prišel do pete zaporedne zmage proti Krki.

Glenn Cosey je prispeval 17 točk za Krko, Aleksa Radanov 21 za goste.

v-regiji-začeli-s-porazom, kk-krka
V regiji začeli s porazom

Krkaši, ki so začeli v postavi Glenn Cosey, Petar Rakićević, Marko Jošilo, Ivan Ramljak in Gani Lawal, v prvih štirih minutah niso zadeli. Gostje so v tem času zadeli tri trojke in povedli z 11:0. Po minuti odmora Krkinega trenerja Simona Petrova je le zadel Cosey. Gostje so v 7. minuti vodili že za +15 (18:3), po prvi četrtini, v kateri so zadeli pet trojk, pa so vodili z 21:9. FMP je zadel tudi prvo trojko v 2. četrtini, potem pa sta trojki zadela tudi Paolo Marinelli in Dalibor Đapa in pri 24:15 za FMP je prvo minuto odmora vzel tudi gostujoči trener Vladimir Jovanović. Sredi 15. minute so se Krkaši približali na štiri točke zaostanka (22:26), sredi 26. minute pa je bilo le še -1 (28:29). Gostje so nato s serijo devetih zaporednih točk spet ušli in polčas dobili z 38:31, po tem, ko je trojko s sireno zadel Rakičević.

Drugi polčas so vnovič bolje odprli gostje, ki so z delnim izidom 9:2 v 24. minuti ušli na +14 (47:33). Krkaši so vzeli minuto odmor in po njej dosegli šest košev zapored, a so nato gostje ponovno ušli na +13 (52:39) in že ob koncu 26. minute je sledila nova minuta odmora Krkašev. Na začetku 29. minute je bilo že +18 za goste (57:39), po 30 minutah pa je bilo 44:59. V predzadnji minuti so se Krkaši približali na sedem točk zaostanka, več pa jim ni uspelo.

Najboljši strelec: Glenn Cosey 17
Največ skokov: Gani Lawal 6
Največ asistenc: Glenn Cosey 6
Največ pridobljenih žog: Ivan Ramljak 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Marko Jošilo 17

Krka je bila doma poražena

Simon Petrov, trener Krke: »Kar se tiče napada, smo preveč živčno krenili v tekmo, v obrambi pa smo bili premalo čvrsti. Dovolili smo jim, da se razigrajo in čeprav smo se nekako vrnili v igro, jih vsekakor nismo uspeli ustaviti. Mi nismo imeli svojega dneva in dovolili smo jim, da prikažejo vse svoje znanje, še posebej strelske sposobnosti iz razdalje. Skratka, bili smo brez možnosti.«

Jure Balažić, kapetan Krke: »Čestitam FMP-ju za zasluženo zmago. Bili so boljši od samega začetka. Odločili so tekmo že v prvi četrtini. Mi smo začeli preveč živčno in premehko in to se je preneslo na celo tekmo. Igralci FMP-ja so zadevali, bili so zanesljivi v skoku, mi pa smo imeli slab šuterski dan, bili smo premehki v obrambi in skoku in posledično smo izgubili. Vse to moramo popraviti, če hočemo biti uspešni v nadaljevanju sezone.«

Vladimir Jovanović, trener FMP-ja: »Naredili smo tisto, po kar smo prišli in premagali Krko na njenem parketu. To je zelo pomembno za nas, vendar je vseeno še nekaj stvari, s katerimi nisem zadovoljen in jih bomo morali popraviti. 18 izgubljenih žog je skoraj anuliralo naših 40 skokov, tako da bomo morali biti bolj pametni in odločnejši v igri. Ne smemo dovoliti, da nas sprememba obrambe zmede in na tem bomo morali še delati. Najpomembnejše pa je, da smo zmagali in samozavestni pričakujemo naslednjo tekmo.«

Košarkarji Krke v sredo, 9.10., v domačem prvenstvu gostujejo v Kopru, v 2. krogu Lige ABA pa jih v ponedeljek, 14.10., čaka gostovanje v Zadru. Domačim navijačem in podpornikom se bodo spet predstavili v četrtek, 17.10., ko v domači ligi v mestu ob Krki prihaja Zlatorog Laško.