Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

Šport Sevnica

Piše: AK Sevnica

24.03.2019 18:55

Prvenstvo Slovenije v krosu, ki je potekalo v organizaciji AK Velenje, je letošnje leto slovelo po visoki udeležbi atletov in atletinj v mlajših kategorijah, saj se je na startu kategorij U12, U14 in U16 zbralo skupno skoraj 240 atletinj in atletov.

Sevniški atleti so domov prinesli dva naslova državnih prvakov in štiri uvrstitve na zmagovalni oder. V kategoriji U14 si je naslov državne prvakinje pritekla Živa Slapšak, prav tako državna prvakinja je v kategoriji mlajših mladink postala Lea Haler. Nika Dobovšek je bila v isti kategoriji druga, med tem ko je Miha Povšič osvojil bron v dolgem krosu na 8000 m v kategoriji članov letnika 1999 in starejših.

Lea Haler med tekom
AK Sevnica

Sevniški atleti pa se lahko pohvalijo še s sledečimi dobrimi uvrstitvami: Tjaš Pelko je bil četrti, Timotej Krašovec peti, Ajda Slapšak osma, Iza Vencelj enajsta, Leji Godec je pripadalo 17., Žanu Vozlju pa 15. mesto.