Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

Šport Novo mesto

Košarkarji Krke premagali Mego Bemax

Piše: STA

19.11.2018 06:07

Košarkarji Krke so v osmem krogu prišli do svoje tretje zmage v ligi Aba, Megi Bemaxu je prizadejala drugi prvenstveni poraz.

Igralci Mege Bemaxa so vodili večino prve četrtine, Krka je vodstvo prevzela dve minuti pred koncem, prednosti pa ni več izpustila iz rok. Drugo četrtino so Novomeščani odprli s 6:0, do polčasa so si priigrali 12 točk prednosti. Še boljši je bil začetek drugega polčasa, ki so ga domači odprli s tremi trojkami - dvakrat jo je zadel Paolo Marinelli, enkrat Dino Cinac. Sredi tretje četrtine so krkaši vodili s 60:40 in v dvorani Leona Štuklja je dišalo po zmagi domačih.

Krka je v zadnjih deset minut vstopila s prednostjo 68:50 in jo povečala s košem Marinellija in trojko Luke Lapornika v prvih 45 sekundah četrte četrtine. Do konca tekme se je prednost nekoliko stopila, toda zmaga ni bila niti v enem trenutku vprašljiva.

Marinelli je bil s 23 točkami prvi strelec tekme.