Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

poroka-na-prvi-pogled, 3 Njena.si

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

Krka premagala Rogaško

09.12.2018 09:22

Košarkarji Krke so v 8. krogu lige Nova KBM premagali Rogaško z 81:60 (12:20, 39:34, 62:46). Novomeščani so tako po dveh porazih zabeležili peto zmago, Slatinčani pa so doživeli četrti zaporedni poraz in padli na petdesetodstotni izkupiček.

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 300, sodniki: Javor, Grbić (oba Ljubljana), Rener (Koper).
* Krka: Jarc 2, Marinelli 25 (5:5), Škedelj 6 (1:2), Bratož 9 (2:2), Stipaničev 6 (1:2), Cinac 5 (2:4), Fifolt 8 (2:2), Lalić 15 (3:6), Lapornik 5.
* Rogaška: Kosič 9 (3:3), Davis 12 (3:4), Božak 2 (2:2), Mijović 2 (2:2), Šantelj 8, Bilić 4 (4:4), Tomić 3 (1:4), Knežević 4, Vašl 16 (4:5).
* Prosti meti: Krka 16:23, Rogaška 19:24.
* Met za tri točke: Krka 11:22 (Marinelli 6, Škedelj, Bratož, Stipaničev, Cinac, Lapornik), Rogaška 9:20 (Vašl 4, Šantelj 2, Kosič 2, Davis).
* Osebne napake: Krka 28, Rogaška 21.
* Pet osebnih: Knežević (37.), Bratož (38.), Kosić (39.).

Dvoboj "ranjenih levov" v 8. krogu lige Nova KBM je pripadel Krki, ki je pred svojimi gledalci premagala Rogaško z 81:60.

Gostom je pripadel uvod, nadaljevanje pa je bilo v znamenju Krke. Prednost Rogaške 22:12 sta praktično sama izničila Paolo Marinelli (16 točk v prvem polčasu) in Jure Lalić, tako da je imela Krka po dvajsetih minutah že pet točk naskoka.

Tu se ni ustavila, temveč je v tretji četrtini še dodatno pospešila. Krka je v drugi in tretji četrtini Rogaško nadigrala s 50:26, v zadnjih desetih minutah pa je bila boljša z 19:14.

Marinelli se je ustavil pri 25 točkah (trojke 6:9, 5 podaj, 4 skoke) in statističnem indeksu 26, Jure Lalić je zbral 15 točk, Dino Cinac (9 skokov), Žiga Fifolt (8 točk, 8 skokov) in Miha Škedelj (7 skokov) pa so bili najzaslužnejši, da je Krka skok dobila z 48:28. V vrstah Rogaške je največ točk dosegel Miha Vašl (16).

Simon Petrov, trener Krke: »Premehko smo odprli tekmo. Mogoče je na to vplivalo dejstvo, da imamo že čez dva dni tekmo ABA lige, ampak to ne bi smel biti razlog. Košarko je vedno treba igrati 100-odsotno in tega se moramo vedno zavedati. Ko smo ujeli ritem, smo tekmo mirno pripeljali do zmage, a dalo bi se odigrati veliko bolje.«

Damjan Novaković, trener Rogaške: »Odigrali smo odlično prvo četrtino, nato pa se praktično potopili in do konca tekme nismo prikazali ničesar več. Zato imamo številne razloge, a smo vseeno razočarani. Statistično gledano je bil največji problem skok, ki smo ga izgubili za 20. Pozitivno je, da smo se že skoraj kompletirali, manjkal je le še Marko Pajić.«

V devetem krogu bo Krka gostovala v Laškem (12. 12.), Rogaška pa se bo skušala vrniti v zmagovalne tirnice doma proti Hopsom.