Krko bosta okrepila Dimec in Tratnik, odhaja Bolčina

Piše: Radio Krka/KK Krka

13.07.2015 14:20

V Košarkarskem klubu Krka nadaljujejo s prenovo ekipe za prihajajočo sezono. Tokrat so v svoje vrste pripeljali dva slovenska košarkarja, Žigo Dimca in Igorja Tratnika.

22-letni in 211 cm visoki center Žiga Dimec je bil v dresu Rogaške eden najvidnejših košarkarjev v letošnji ligi Telemach. V povprečju je dosegal 12,5 točke in 5,4 skoka na tekmo ter si prislužil poziv selektorja Jureta Zdovca na priprave za letošnje Evropsko prvenstvo. Žiga je košarkarsko kariero sicer začel v Zlatorogu, kjer je igral do lanske sezone, ko je prestopil v Rogaško. Bil je slovenski reprezentant v vseh mlajših kategorijah.

26-letni in 207 cm visoki krilni center Igor Tratnik je kariero začel v Grosupljem, od koder je odšel v domžalski Helios, nato pa na Islandijo, kjer je z moštvom KFI leta 2010 osvojil prvenstvo. V Slovenijo se je vrnil pred sezono 2012/13, ko je odšel v matično Grosuplje, nato pa je bil eno sezono član Splošne plovbe Portorož. V lanski sezoni je bil eden najboljših košarkarjev Zlatoroga, v povprečju pa je dosegal 11,1 točke, 6,1 skoka in 1 podajo na tekmo.

Po treh letih iz kluba sporazumno odhaja Tomaž Bolčina. Tomaž je osvojil po dva naslova državnega prvaka in pokalnega zmagovalca. V nadaljevanju kariere mu želijo veliko sreče in uspehov.