Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Šport Medvode

Lia Šalehar državna prvakinja

10.03.2013 16:36

V Medvodah je potekalo posamično osnovnošolsko tekmovanje v badmintonu. Državno prvenstvo za šolarje je privabilo 70 najboljših, ki so tekmovali v dveh kategorijah. Lia Šalehar je osvojila naslov državne prvakinje.

Pri kategoriziranih deklicah sta bili dve predtekmovalni skupini. Lia Šalehar iz Kočevja, sicer ena najboljših mlajših igralk badmintona v Sloveniji, je bila postavljena kot druga nosilka.

V svoji skupini je premagala vse štiri tekmice gladko z 2:0. Tako se je suvereno uvrstila v polfinale, kjer je z 2:1 premagala četrto nosilko turnirja.

V finalu se je srečala s svojo staro znanko in prvo nosilko Emo Cizelj, ki obiskuje 9. razred Osnovne šole Mirna.

Lia je vrstnico z Dolenjske premagala z 2:1 in se tako okitila z naslovom državne prvakinje za leto 2013.