Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

Šport Maribor

Mariborčani premočni za Krčane

29.01.2013 20:48

V zaostali tekmi 15. kroga 1. moške rokometne lige so rokometaši Krškega gostovali v Mariboru pri tamkajšnjem Maribor Braniku. Krčani so izgubili z rezultatom 38:24.

Mariborčani so v zaostali tekmi proti zadnjeuvrščenemu Krškemu upravičili vlogo favorita in potrdili četrto mesto na prvenstveni lestvici. Gosti so na tekmi vodili le pri 0:1, nato pa so vse vajeti igre v svoje roke prevzeli gostitelji in prišli do lahke zmage. Pri domačih se je z osmimi zadetki najbolj izkazal Nikola Špelić, pri gostih pa je izstopal Nejc Cehte s šestimi.

Domači so praktično celo tekmo imeli vse pod nadzorom. Po začetnem vodstvu gostov so se slednji domačim upirali do izida 12:10, nato pa so do konca polčasa igralci Maribora naredili delni izid 6:1 in prvič na tekmi pobegnili na varno razdaljo. V drugem polčasu so gostitelji svojo premoč le še nadgrajevali, največ pa vodili tudi za 15 golov.

Maribor se bo v soboto v 18. krogu v gosteh pomeril s Cimosom Koprom, Krško pa bo gostilo Celje Pivovarno Laško.

Na lestvici vodi Gorenje pred Celjem Pivovarno Laško in Cimosom. Krka je na 5. Mestu.

Trimo s tekmo manj je 6., Ribničani so 8., Sevnica pa 11..

Sevničani bodo tekmo 15. Kroga odigrali v sredo v domači dvorani, ko bodo gostili koperski Cimos.