Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Šport Schladming

Mazejevi srebro

08.02.2013 10:45

Tina Maze je v superkombinaciji na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v Schladmingu osvojila srebrno medaljo. Po smuku je sicer bila v vodstvu, v slalomu pa jo je ugnala nova svetovna prvakinja Maria Höfl-Riesch.

Nemka je bila po smuku četrta, z drugim časom slaloma pa je osvojila svojo drugo zlato medaljo na svetovnih prvenstvih. Bron je pripadel Nicole Hosp (+1,00). Tina Maze ima zdaj na svetovnih prvenstvih pet medalj, s čimer je izenačila dosežek Mateje Svet. Dobila je že uvodno disciplino tega SP. Zlata je bila v torek v superveleslalomu, srebrna pa v superkombinaciji na prejšnjem SP leta 2011 v Garmisch-Partenkirchnu.

Vanja Brodnik je bila 20. (+7,75), Ilka Štuhec, tretja Slovenka, pa je odstopila v slalomu.

Po smuku v vodstvu s Fenningerjevo
Tina Maze je odlično opravila s smukaškim delom preizkušnje, saj je postavila najhitrejši čas, vodstvo si je delila z Anno Fenninger. Avstrijko je pritisk v finalu "zdelal", saj je odstopila že po nekaj vratih. Fenningerjeva je bila sicer branilka naslova.

Po prihodu v cilj razočarana
Črnjanka je dobro opravila zgornji del slaloma, ko je prednost pred Rieschevo povišala na 25 stotink, a je v srednjem in spodnjem delu vozila preveč v krču. Po prihodu v cilj je bila kljub fantastičnem uspehu videti precej razočarana.

Tina: "Motivacija ostaja"