Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

Šport Novo mesto

Novomeški rokometaši premagali Hrastnik

Piše: STA

22.12.2018 20:18

Rokometaši novomeške Krke so na današnji tekmi 15. kroga lige NLB premagali Dol TKI Hrastnik s 33:23 (17:13).

* Dvorana Marof, gledalcev 160, sodnika: Kavalar (Celje) in Nahtigal (Ljubljana).
* Krka: Tomić, Brajer, Imperl, L. Rašo 2, Bevec 2, Didovič 1, Okleščen 1, Pršina, Irman 3, Jakše 2 (1), D. Rašo 1, Batagelj 2, Papež 7 (2), Kukman 2, Matko 2, Florjančič 7.
* Dol TKI Hrastnik: Seme, Rkman, Nunčič, Brilej 3, Klepej 5 (2), Ajdari 3, Grušovnik 1, Pintar 1, Bauerheim 5, Gospodarič, Ramić 1, Ribič, Simončič, Cigler, Koprivc 4.
* Sedemmetrovke: Krka 6 (4), Dol TKI Hrastnik 2 (2).
* Izključitve: Krka 2, Dol TKI Hrastnik 4 minute.
* Rdeči karton: /.

Dolenjski rokometaši so pričakovano premagali predzadnje Zasavce in naredili majhen korak proti zgornji polovici lestvice, kar je eden od njihovih osrednjih ciljev v tej sezoni.

Varovanci domačega trenerja Mirka Skoka so postopoma lomili odpor svojih tekmecev. Tekmo so odprli medlo in v 15. minuti zaostali s 4:7, v nadaljevanju pa so vendarle ujeli pravi ritem in v 20. minuti - po golu Jerneja Papeža - prvič na dvoboju povedli z 9:8.

Od tedaj naprej so imeli vse vajeti igre v svojih rokah in že pred odhodom na veliki odmor dvakrat povedli za štiri gole (16:12 in 17:13). Gostitelji v drugem polčasu niso popustili, v 37. minuti so povedli za pet golov (20:15), v 54. minuti pa so podvojili svojo prednost (30:20).

Pri Krki sta bila strelsko najbolj učinkovita Jernej Papež in Luka Florjančič, ki sta dosegla po sedem golov, pri Dolu pa sta Gregor Klepej in Kristian Bauerheim prispevala po pet zadetkov.

Novomeška zasedba bo v prihodnjem krogu gostovala v Ivančni Gorici, ekipa z Dola pri Hrastniku pa bo gostila Dobovo. Obe tekmi bosta 2. februarja prihodnje leto.