Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Luka Dončić objavil posebno fotografijo ...

matjaž-štraus Njena.si

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

10.09.2018 09:07

Rokometaši Krke in Rika Ribnice so se v tekmi 1. kroga lige NLB razšli z neodločenim izidom 27:27 (11:14).

MRK Krka in ŠD Ribnica sta remizirala
MRK Krka, R.P.J.

Rokometaši Krke so svojo prvo tekmo v novi sezoni že odigrali pred tokratnim obračunom, na superpokalni tekmi so presenetili igralce Celja Pivovarne Laško, sinoči pa so pred domačimi gledalci na uvodni tekmi državnega prvenstva osvojili točko proti Riko Ribnici.

Krka bo v nedeljo gostovala v Velenju pri Gorenju, Ribnica bo gostila Dobovo

Ribničani so tekmo začeli z vodstvom 3:0, Novomeščani pa so jim odgovorili s štirim zaporednimi goli. S podobno mero, le da s tremi goli po vrsti, so jim vrnili gosti, nato pa se je tekma nekoliko umirila. Riko Ribnica je vodila z dvema ali tremi goli in držala vajeti igre v svojih rokah.

Tekma je bila izenačena

V 32. minuti je pobegnila na +4 (15:11), a se krkaši niso predali. V 40. minuti so zaostanek prepolovili, dve minuti kasneje pa izenačili na 18:18. Gosti so štiri minute kasneje spet vodili z dvema goloma prednosti (21:19), v 48. minuti je bilo spet izenačeno.

Riko Ribnica je zadnjih desetih minutah spet povedla s tremi goli prednosti, Krka pa je našla odgovor in izid v 55. minuti izenačila na 24:24. Po 26:26 v 59. minuti je prvi minuto odmora vzel gostujoči trener Siniša Markota, po njej so njegovi varovanci prek Tilna Strmljana povedli, takoj pa je "time out" klical domači strateg Mirko Skoko. Ta je njegovi ekipi koristil, saj je David Didovič postavil končnih 27:27.

Krka bo v nedeljo gostovala v Velenju pri Gorenju, Riko Ribnico pa v soboto čaka domača tekma z Dobovo.