Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

Šport Motegi

Pedrosa zmagovalec VN Japonske

14.10.2012 08:43

Španec Dani Pedrosa (Honda) je zmagovalec dirke za VN Japonske v Motegiju, 15. preizkušnje svetovnega motociklističnega prvenstva.

V elitnem razredu motoGP je bil drugi vodilni v SP, njegov rojak Jorge Lorenzo (Yamaha), tretji pa še en Španec Alvaro Bautista (Honda).

V skupnem seštevku SP je Lorenzo obdržal vodstvo, Pedrosa pa je za pet točk zmanjšal zaostanek za njim, zdaj ima Yamahin dirkač še 28 točk naskoka.

V šibkejših razredih moto2 in moto3 sta na Japonskem zmagala Španec Marc Marquez in Britanec Danny Kent.

Za Marquezom sta se v moto2 na stopničke uvrstila še njegova rojaka Pol Espargaro in Esteve Rabat, medtem ko sta za zmagovalcem Kentom v najšibkejšem razredu med prve tri privozila še Španec Maverick Vinales in Italijan Alessandro Tonucci.