Racman na Dobu: kdo od znanih menedžerjev je pred...

Znani tekmovalec kviza pokvaril slavno Kolo sreče

Šport Šenčur/Novo mesto

AVDIO: Po napeti tekmi, zmaga na gostovanju

Piše: STA/KK Krka

14.11.2019 08:06

Košarkarji Krke so v 7. krogu 1. SKL, sinoči premagali Gorenjsko gradbeno družbo Šenčur z 89:83 (17:23, 43:48, 63:63).

Potem ko jim je v prejšnjem krogu zmanjkal las do presenečenja proti vodilni Koper Primorski, so košarkarji Gorenjske gradbene družbe iz Šenčurja tudi v sedmem krogu 1. SKL tesno izgubili v končnici. Tokrat jih je na domačem parketu premagala na papirju druga najmočnejša zasedba v ligi, Krka, ki je slavila z 89:83.

Šenčurjani so tako doživeli četrti poraz in padli pod polovično uspešnost (3-4), Novomeščani pa so pod vodstvom novega trenerja Vladimirja Anzulovića zabeležila drugo zaporedno zmago oziroma tretjo v 1. SKL (3-3).

Trener Vladimir Anzulović

Tekma je bila izenačena in borbena, na koncu pa so zmagovalca določile malenkosti. Domači so dvakrat resneje vodili - v 13. minuti z 31:21 ter v 25. z 58:50, a je Krka vsakič hitro vzpostavila ravnotežje.

Glenn Cosey

Zadnja četrtina se je začela z izenačenim izidom (63:63) in tako je bilo tudi dve minuti in pol pred koncem (79:79). V nervozni končnici je dva prosta meta najprej zadel Luka Lapornik, upe domačih o zmagi pa je odnesel prvi strelec tekme Glenn Miller Cosey (23 točk, met 6:11) s trojko 35 sekund pred iztekom igralnega časa.

Pri Krki sta po 17 točk prispevala še Luka Lapornik (trojke 2:3) in Ivan Ramljak (trojke 3:6), pri domačih pa sta izstopala Matej Rojc z 22 točkami (met iz igre 8:8, trojke 3:3) ter Dino Murić z 20 točkami in 16 skoki.

Najboljši strelec: Glenn Cosey 23
Največ skokov: Marko Jošilo in Jure Balažić 5
Največ asistenc: Marko Jošilo 6
Največ pridobljenih žog: Glenn Cosey 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Glenn Cosey 22

Krkaši so v SKL s po tremi zmagami in porazi četrti na lestvici, prihodnjo sredo, 20. 11., pa bodo gostili moštvo Šentjurja. Še prej pa jih v ponedeljek, 18. 11., v okviru ABA lige čaka gostovanje pri zagrebški Ciboni.