Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Šport Otočec

Ponosni dolenjski šahisti

22.10.2012 12:37

V nedeljo, 21. oktobra 2012, je v hotelu Šport na Otočcu potekalo prvo ekipno šahovsko državno prvenstvo za fante in dekleta do 12 let, ki ga je organiziralo Šahovsko društvo KRKA Novo mesto v sodelovanju s Termami Krka.

Z izvedbo tekmovanja, na katerem je sodelovalo 15 fantovskih in 5 dekliških ekip iz vse Slovenije, so se zaokrožila letošnja ekipna šahovska državna prvenstva v mlajših kategorijah, ki so prinesla veliko veselja v dolenjska šahovska društva. Tokratni končni vrstni red je bil naslednji:

FANTJE
1) ŠD Kočevje (prva ekipa: Vasja Ačimovič, David Stevanič in Tin Bajo) 16,5 točk
2) ŠK Komenda Popotnik 16,5 točk
3) ŠS Tomo Zupan Vzajemna 13 točk

Tudi igralci novomeške Krke so imeli 13 točk kot tretji Kranjčani, a so po dodatnih kriterijih osvojili nesrečno četrto mesto. V uteho jim je posebno priznanje Vidu Dobrovoljcu, ki je bil najboljši posameznik na prvenstvu. Prva ekipa Triglava iz Krškega je osvojila peto mesto, ekipa ŠS K2M Dolenjske Toplice pa je bila petnajsta.