Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Kocine pokonci... Poglejte, komu je Pogačar ...

Šport Novo mesto

Radnički pokvaril vrnitev legendarnega Smodiša

03.02.2013 22:19

Matjaž Smodiš se je po skoraj 13 letih vrnil v krkin dres in po sedmih mesecih tudi na parket, a so Novomeščani ob vrnitvi legendarnega košarkarja visoko klonili pred Radničkim (52:77).

Smodiš je priložnost dobil že na samem začetku v prvi peterki. Odlično je začel, saj je po dobrih 40 sekundah zadel trojko, nato pa je do konca dosegel še dve točki (1/2 za dve, 1/3 za tri). Na parketu je prebil skoraj 20 minut in zbral pet skokov ter tudi izgubil pet žog. Pri Krki je bil sicer najboljši Jure Lalić s 13 točkami, Uroš Lučić pa jih je dodal deset.

V drugem polčasu popoln mrk Krke
Ob Smodiševi vrnitvi so navijači skoraj povsem zapolnili dvorano Leona Štuklja, bučno podporo pa so v približno 100 privržencih imeli tudi gostje iz Kragujevca. V uvodnih minutah so gostitelji dobro igrali in tudi povedli za štiri, vendar so varovanci Mute Nikolića še v prvi četrtini prišli do prednosti. Po seriji 8:0 je Krka v drugi četrtini znova povedla, nato pa so pobudo prevzeli gostje iz Šumadije in hitro povišali razliko.

Na odmor so odšli z vodstvom za pet, vendar v podobnem ritmu nadaljevali tudi v tretji četrtini. Po delnem izidu 17:1 so povedli s 45:33. V zadnji četrtini so Novomeščani povsem popustili in zaostanek je do konca tekme iz minute v minuto le še naraščal. V zadnjih desetih minutah so slovenski prvaki dosegli vsega osem točk, v drugem polčasu pa skupaj samo 19. Prihodnji teden v Ligi ABA ni tekem, saj so na sporedu pokalna tekmovanja.

Zadnja sezona v izjemno bogati karieri
33-letni krilni center se je po 13 letih vrnil v matični klub. Nazadnje je igral v finalu hrvaškega prvenstva s Cedevito. Eden najboljših evropskih krilnih centrov vseh časov je osvojil kar tri naslove prvaka stare celine. Najboljši je bil leta 2001 z bolonjskim Virtusom, v letih 2006 in 2008 pa je na vrh Evrope stopil še s CSKA-jem. V Moskvi je prikazal verjetno tudi najboljše predstave v svoji karieri. V klubu njegove izjemne igre niso ostale neopažene in kot prvi tujec je postal kapetan ''rdeče armade''.

Smodiš je s slovensko reprezentanco nastopil na štirih evropskih prvenstvih, nazadnje pred letom in pol v Litvi. ''Smoki'' je bil najzaslužnejši, da je Krka leta 2000 prvič postala državni prvak. V finalu so tedaj ugnali Laščane, v polfinalu pa presenetili Union Olimpijo na čelu z Juretom Zdovcem, Markom Milićem in Šarunasom Jasikevičiusom.

Pri Radničkem letos blesti Aleksandar Ćapin, ki je najboljši posameznik jadranskega tekmovanja, tokrat pa je dosegel 12 točk. Nekdanji naturalizirani slovenski reprezentančni organizator igre je nase opozoril prav v dresu Krke. V Novem mestu je Sarajevčan igral tri sezone.

Union Olimpija je igrala že v soboto in na težkem gostovanju v Skopju proti MZT-ju dosegla pomembno zmago (76:87).