Razočaranje za gledalce: Andrej Hofer ne bo ...

Uau! Luka razkril, koliko avtomobilov ima trenutno...

Šport Maribor/Trebnje

Rokometaši Maribora premagali Trebanjce

17.10.2018 21:34

Rokometaši Maribora Branika so v tekmi sedmega kroga lige NLB premagali Trimo Trebnje z 29:25 (14:14).

Mariborski rokometaši so po porazu v prejšnjem krogu proti Gorenju iz Velenja znova okusili slast zmage. Vpisali so četrto zmago in se vsaj začasno povzpeli pod vrh prvenstvene lestvice, za vodilno Ribnico in drugim Celjem. Trimo Trebnje je izgubilo tretjič in prav tako ostaja blizu vrha, ima le točko manj kot Štajerci in je šesti.

Maribor je prvič nase opozoril med tretjo in šesto minuto, ko so z delnim izidom 4:0 - tri gole je prispeval Andris Celminš - povedel s 6:2. Do 15. minute je Trebnje ujelo priključek in izenačilo na 15:15. V 19. minuti so gosti po golu Gala Cirarja prvič na tekmi vodili z 10:9. Z dvema goloma prednosti je Trimo vodilo v 22. minuti (11:9), na odmor pa sta ekipi šli z začetnim izhodiščem (14:14).

Do 37. minute so Mariborčani lovili Trebanjce, nato pa je Celminš vrnil Štajerce v prednost. Po 19:17 ni pomagala niti minuta odmora gostujoče klopi, domačini so zadeli še enkrat (20:17). Trimo se ni vdal, v 50. minuti je izenačil na 23:23, končnica pa je pripadla rokometašem v vijoličastem.

Cirar je bil s sedmimi goli prvi strelec tekme, Celminš in Matija Golik sta zadela po šestkrat.

Trebanjce bodo v naslednjem krogu, tekmo bodo odigrali v petek, 2. novembra, gostili Ribnico. Maribor bo v soboto, 3. novembra, gostoval v Hrastniku