49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Kako in zakaj je počil Marjetkin in Rudijev ...

Šport Ribnica/Trebnje

Rokometaši Ribnice premagali Trebanjce

24.02.2019 10:08

Rokometaši ribniškega Rika so na včerajšnji tekmi 19. kroga lige NLB premagali trebanjski Trimo z 29:26 (17:13).

* ŠC Ribnica, gledalcev 410, sodnika: Backović in Palacković (oba Ljubljana).
* Riko Ribnica: Glavan, Klarič, Strmljan 5, Horvat 6, Vujačić 4, Žagar, Knavs 5 (2), Ranisavljević, Pahulje, Lešek 1, Kovačič 2, Pucelj 2, Tomšič, M. Nosan, Setnikar 4, Košmrlj.
* Trimo Trebnje: Brana, Urbič, Cvetko 8 (2), Seferović 2, Dobovičnik 4, Mat. Kotar 4, Mih. Kotar 1, Mar. Kotar 3, Udovič 1, Sašek 1, Redek, Bojanić, Grbić, Grandovec 1, Cirar 3 (2).
* Sedemmetrovke: Riko Ribnica 2 (2), Trimo Trebnje 5 (4).
* Izključitve: Riko Ribnica 6, Trimo Trebnje 8 minut.
* Rdeči karton: /.

Ribničani v obračunu proti Trebanjcem niso posebej blesteli, a osnovni cilj so v celoti izpolnili in v svojem rokometnem hramu z rutinsko predstavo osvojili obe točki. Vodilnim Celjanom so se znova približali na tri točke, Trebanjci pa so trdno na sredini prvenstvene lestvice.

Rokometaši iz dežele suhe robe so od prve do zadnje minute imeli vajeti igre v svojih rokah, najbolj zrelo predstavo pa so prikazali v najbolj prelomnih trenutkih dvoboja. V končnici prvega polčasa so v zadnjih štirih minutah naredili delni izid 3:0 in na odmor odšli prednostjo štirih golov (17:13), v končnici dvoboja pa so med 54. in 57. minuto ponovili vajo in vodstvo 26:24 oplemenitili na 29:24 ter razrešili vse dvome o zmagi.

V domači ekipi je bil najbolj učinkovit Gašper Horvat s šestimi, v gostujoči pa Tobias Cvetko z osmimi zadetki.

Trebanjska ekipa bo v prihodnjem krogu v petek, 1. marca, gostila velenjsko Gorenje, ribniška pa bo dan kasneje gostovala na Dolu pri Hrastniku.