Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

Šport Ribnica

Rokometaši Ribnice so premagali Loko

10.02.2019 08:44

Rokometaši Rika Ribnice so v 17. krogu lige NLB premagali Urbanscape Loko z 31:27 (17:12).

Ribničani so na najboljši možni način izkoristili spodrsljaj Celjanov, ki so sredi tega tedna na domačem igrišču nepričakovano izgubili proti Trebanjcem s 26:31, in se jim po današnji zmagi nad Škofjeločani približali na vsega točko.

Izbranci domačega trenerja Siniše Markote so postopoma lomili odpor gorenjskih rokometašev. Prvo otipljivo prednost proti tekmecem iz zgornje polovice prvenstvene lestvice so si priigrali v 16. minuti (9:5), v prvem polčasu pa so si najvišjo prednost priigrali v 23. minuti, ko je Gašper Horvat zadel za 13:6.

V drugem polčasu niso popustili niti za ped, vselej so bili za korak ali dva pred Škofjeločani. Hitro so si priigrali osem golov prednosti (22:14) in tekmo brez stresnih trenutkov pripeljali do srečnega konca.

V domači ekipi sta bila najbolj učinkovita Gašper Horvat s šestimi in Jan Pucelj s petimi goli, v gostujoči pa Anže Jeseničnik z osmimi in Aljaž Jesenko s šestimi zadetki.

Zasedba iz Škofje Loke bo v prihodnjem krogu v soboto, 16. februarja, gostila Krko, ribniška pa bo dan kasneje gostovala v Velenju.