Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Poroka na prvi pogled: Katja za kratek čas ...

Šport Sepang

Spomin na Marca v Sepangu

16.10.2012 13:03

Simoncelliju bodo v Sepangu postavili bronasto spominsko ploščo.

Vozniki, moštva in upravljalci proge se bodo na letošnji motociklistični dirki za SP v Maleziji spomnili tudi lanske tragične nesreče, v kateri je izgubil življenje italijanski dirkač Mario Simoncelli. V 11. zavoju steze v Sepangu, kjer se je nesreča zgodila, bodo odkrili bronasto spominsko ploščo.

Hud padec z usodnimi posledicami se je zgodil v drugem krogu lanske dirke v kraljevskem razredu motoGP. V enajstem zavoju se je vrhunski italijanski motociklist Simoncelli s Špancem Alvarom Bautisto boril za četrto mesto. Nenadoma je izgubil ravnotežje in padel, ob drsenju po stezi pa je ostal še brez čelade. Na njegovo pot sta nato zapeljala Italijan Valentino Rossi in Američan Colin Edwards, ki se trku nista mogla izogniti, a v nesreči nista bila poškodovana.

Zdravniška služba je 24-letniku nemudoma pomagala, vendar pa so bile posledice hudega padca za Italijana usodne. Simoncelli je pri padcu dobil več poškodb prsnega koša, glave in vratu. Dirka je bila takoj po nesreči prekinjena, pozneje pa tudi dokončno odpovedana.

Dirka v Sepangu je 16. od skupbno 18 tekem za svetovno prvenstvo v letošnjem tekmovalnem koledarju.