Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

Šport Trebnje/Ribnica

Trebanjci zgubili, Ribničani neporaženi

11.10.2018 08:15

Rokometaši trebanjskega Trima so v 6. krogu lige NLB izgubili proti Celju Pivovarni Laško s 33:36 (17:22).

celje 4.JPG
rk-celje

Derbi kroga med drugo- in tretjeuvrščeno ekipo je minil v prevladi Celjanov. Ti so tudi s pomočjo nove okrepitve, 30-letnega levega zunanjega igralca, Francoza Williama Accambrayja, prišli do pete zmage, s katero so se povzpeli na drugo mesto in prehiteli današnjega tekmeca.

rokomet celje 2.JPG
Celjani so tekmo z Dolenjci imeli pod nadzorom od začetka
rk-celje

Celjani so tekmo z Dolenjci imeli pod nadzorom od začetka. Niti enkrat na tekmi niso zaostajali in že v prvem polčasu prišli do lepe prednosti. V 25. minuti so po golu Jana Jurečiča vodili že z 20:11.

rokomet celje 3.JPG
Tudi v drugem polčasu so bili Celjani ves čas v ospredju
rk-celje

Tudi v drugem polčasu so bili Celjani ves čas v ospredju, v 53. minuti so sicer domači prišli na 31:34 po golu Vladimirja Bojanića, v 60. je Tevž Grandovec še zmanjšal zaostanek 33:35, ampak bližje niso mogli.

Pri domačih je bil s šestimi zadetki najboljši Klemen Sašek, pri gostih pa Tilen Kodrin z osmimi.

Trebanjci bodo v 7. krogu prihodnjo sredo gostovali v Mariboru, Celjani pa bodo tri dni pozneje gostili Hrastničane.

Rokometaši Ribnice ostajajo neporaženi

Rokometaši Urbanscapa Loke so v 6. krogu lige NLB izgubili Rikom Ribnico z 29:36 (11:18).

Ribničani so tudi po šestem krogu ostali neporaženi. Ob enem neodločenem izidu imajo na vrhu tri točke prednosti pred Celjani, ki imajo še tekmo v dobrem.

Dolenjci so na tekmi ves čas vodili, si že v prvem polčasu priigrali lepo prednost, v 28. minuti so po zadetku Rista Vujačića vodili že za devet golov.

V drugem polčasu se je nadaljevala podobna slika, gosti so brez težav nadzorovali potek tekme in jo pripeljali do zanje srečnega konca.

Pri Škofjeločanih je bil z devetimi goli najuspešnejši Tim Bogdanič-Jenko, pri gostih pa z osmimi Vujačić.

Škofjeločani bodo v 7. krogu 20. oktobra gostovali pri Krki, Ribničani pa bodo gostili Velenjčane.