»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

Šport Krško/Celje

V četrtfinalu pokala še Aluminij in Krško

20.09.2018 08:55

Po Muri, Mariboru, Kopru, Domžalah in Gorici so si včeraj četrtfinale pokala Slovenije zagotovili še nogometaši Aluminija in Krškega. Aluminij je s 3:0 slavil v gosteh pri Korotanu, Krško pa z enakim izidom v Celju.

Aluminij je na Prevaljah, kjer se je zbralo 400 gledalcev, brez posebnih težav odpravil nižjeligaša Korotan, potem ko mu je tri gole zabil v drugem polčasu. V 54. minuti je bil uspešen Rok Kidrič, minuto zatem Ivan Kontek, v 67. pa je zadel še Nikola Leko.

V Celju pa so se od tekmovanja poslovili domači nogometaši. Krčani so jim zabili tri zadetke. Prvega že po prvem strelu Krčanov proti golu, v osmi minuti ga je sprožil Luka Vekić. Pet minut pozneje se je med strelce vpisal Dalibor Volaš. Na 3:0 so Krčani povedli v 56. minuti, ko je sprožil Marco Da Silva z roba kazenskega prostora, žoga se je odbila od celjske obrambe in preletela vratarja Matjaža Rozmana.

Na prvi  tekmi je Gorica z 2:0 (1:0) v gosteh premagala Brda. Za Gorico sta zadela Bede Osuji v 15. minuti in Andrija Filipović v drugi minuti sodniškega dodatka ob koncu tekme. Od 56. minute dalje so izbranci Mirana Srebrniča igrali z igralcem manj, saj je po dveh rumenih kartonih iz igre moral Rok Grudina.

Zadnji četrtfinalist bo znan danes po obračunu med Olimpijo in Triglavom.