Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Šport Obersdorf

Zaklete stopničke

16.02.2013 19:20

Nemec Richard Freitag (409,8 točke) je zmagovalec svetovnega pokala v poletih v Oberstdorfu. Freitag je za 0,3 točke prehitel Norvežana Andreasa Stjernena, tretji pa je bil Avstrijec Gregor Schlierenzauer, ki je zaostal še pol točke več. Od Slovencev je bil najboljši Peter Prevc, ki je osvojil četrto mesto, za stopničkami pa je zaostal 2,8 točke.

Peter Prevc, ki je s četrtim mestom izenačil svojo najboljšo posamično uvrstitev v svetovnem pokalu, je na tekmi skočil 206,5 in 209,5 metra. Robert Kranjec (200,0/210,5/397,2) je bil osmi, Jaka Hvala (194,0/204,5/382,2) 14., Jurij Tepeš (193,5/196,0/375,3) pa 18.

V petkovih kvalifikacijah na letalnici, ki nosi ime nekdanjega nemškega smučarskega skakalca in arhitekta iz Oberstdorfa Heinija Klopferja, sta obstala Miran Zupančič in Matjaž Pungertar.

V Oberstdorfu bo v nedeljo na sporedu še ekipna tekma, ki se bo začela ob 17. uri.