Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

Novice Brežice

Brežičani dobri prodajalci

10.04.2013 17:03

V sredo, 3. aprila 2013, je na Srednji šoli Slovenj Gradec in Muta potekalo 37. Državno tekmovanje v tehniki prodaje. Udeležili so se ga tudi dijaki Ekonomske in trgovske šole Brežice.

Na tekmovanju so se zbrali dijaki 16 slovenskih srednjih šol, ki se izobražujejo za poklic prodajalec
Cilji tekmovanja so nadgrajevanje znanja in veščin, popularizacija trgovske stroke, spodbujanje dijakov k vestnem delu, izmenjava izkušenj in medsebojno druženje.

Bodoči prodajalci so svoje znanje in veščine preizkušali v 8 različnih kategorijah: Živila, Konfekcija, Železnina-orodja, Veliki gospodinjski aparati, Mali gospodinjski aparati, Barve-laki, Kozmetika in Obutev.

Iz Ekonomske in trgovske šole Brežice, ki ima že dolgoletno tradicijo v izobraževanju prodajalcev, se je tekmovanja udeležilo 5 dijakov 1. letnika, 1 dijakinja 2. letnika in 1 dijakinja 3. letnika.
Brežiško šolo so zastopali dijaki Mateja Jankovič, Andraž Kostevc, Alenka Kožar, Karolina Kožar, Mateja Krajnc, Leona Metelko in Nejc Župevc pod mentorstvom profesorice Mojce Ogorelc. Tekmovali so v 7 kategorijah in prejeli 2 zlati ter 4 srebrna priznanja. Ekipno so osvojili odlično 2. mesto in postali državni podprvaki.

Mateja Krajnc je osvojila 1. mesto v kategoriji Konfekcija, prejela zlato priznanje in postala državna prvakinja.

Alenka Kožar je osvojila 3. mesto v kategoriji Živila in prejela srebrno priznanje.
Nejc Župevc je osvojil 4. mesto v kategoriji Veliki gospodinjski aparati in prejel zlato priznanje.
Dobre rezultate in srebrno priznanje so osvojili tudi Andraž Kostevc, Leona Metelko in Mateja Jankovič.

Dober prodajalec je danes še vedno izjemno cenjen
Za poslovno uspešnost in kakovost prodaje je potrebno bogato strokovno znanje prodajalca, ki obsega poznavanje blaga, poznavanje trga, poznavanje kupcev, različne komunikacijske veščine ter visoko kulturo posameznika, ki se kaže v vljudnem, prijaznem in strokovnem pristopu do kupcev.

Tako dijaki kot učitelkji si želijo uspešno sodelovanje nadaljevati tudi v prihodnosti in skupaj izobraževati strokovne, prijazne, podjetne in uspešne prodajalce. Odlični rezultati naših dijakov dokazujejo, da v Posavju nadaljujejo s tradicijo izobraževanja kakovostnih prodajalcev.