Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

Novice

Krkaši nadigrali Slogo

21.10.2022 08:22

Košarkarji Krke so v 2. krogu 2. ABA lige na Zlatiboru premagali Slogo iz Kraljeva s 73:67 (20:14, 19:29, 20:13, 1411) in ostajajo še neporaženi na uradnih tekmah v tej sezoni.

Liga NLB ABA 2, 2. krog, 20.10.

Krka – Sloga 73:67 (20:14, 19:29, 20:13, 14:11)

Krka: Stergar 14 (2 as, 2 prid.ž.), Jančar, Cerkvenik 2, Stipčević 11 (3 sk, 3 as), Vucić 1 (5 sk), Jurković, Spasojević 10 (8 sk, 2 as), Špan 11 (4 sk, 6 as), Škedelj 9 (3 sk), Macura 11 (11 sk, 2 as), Vujadinović 4.

Krkaši so začeli v petorki Rok Stipčević, Leon Stergar, Miha Škedelj, Radosav Spasojević in Jurij Macura. Na začetku tekme sta se moštvi menjavali v vodstvu. Ob koncu 4. minute je bilo 8:8, potem pa so Krkaši z delnim izidom 12:4 ušli nasprotnikom ter prvo četrtino dobili z 20:14. Drugo četrtino so odigrali slabše v obrambi, kar so košarkarji Sloge izkoristili. S šestimi zaporednimi točkami so na začetku 24. minute prišli do izenačenja na 27, minuto kasneje pa so po košu Čekića ponovno vodili. Ob koncu polčasa so imeli štiri točke prednosti (39:43).

Drugi polčas je s trojko odprl Jan Špan, nato pa so Krkaši rabili še šest minut, da so po prvi trojki Stipčevića na tekmi ponovno prehiteli nasprotnike. Po njegovi novi trojki je bilo sredi 28. minute 56:52 za naše košarkarje in gostje so vzeli minuto odmora, s katero so ustavili nalet naših košarkarjev. Pred zadnjo četrtino je tako bilo 59-56 za Krko. Krkaši so dobro nadaljevali tudi v zadnji četrtini in po zadetem prostem metu Mate Vucića v 34. minuti povedli za sedem točk (67:60), potem pa zapravili še nekaj priložnosti, da še povečajo prednost. Sloga se je s košema Paunovića vrnila v igro, a so jim Krkaši vrnili s košema Stergarja in Špana ter pred zadnjima dvema minutama vodili z 71:64. Tekmo so nato le še mirno pripeljali do konca.

Najboljši strelec: Leon Stergar 14

Največ skokov: Jurij Macura 11

Največ asistenc: Jan Špan 6

Največ pridobljenih žog: Leon Stergar 2

Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Jurij Macura 22

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Sploh nisem zadovoljen s tem, kar smo prikazali v teh dveh tekmah. Če želimo narediti kaj več, moramo spremeniti veliko stvari. Dve zmagi sta edino, kar se nam je tu dobrega zgodilo, vse ostalo pa je manj od pričakovanega in manj od nekega higienskega minimuma. Smo veliko boljše moštvo kot pa smo pokazali na tem turnirju. Ampak, živeli bomo s tem in na naslednji turnir prišli pokazat več. Kar se organizacije tiče, vsa čast ABA ligi za organizacijo. Pogoji so zelo dobri, vse je tako kot mora biti. Na turnirski sistem se je treba še navaditi, nam bo na naslednjem turnirju že veliko lažje.«

Krkaši imajo po dveh krogih 2. ABA lige dve zmagi, že v ponedeljek, 24. 10., pa se vračajo k igranju v Ligi Nova KBM, saj jih v Domžalah čaka derbi s Heliosom.