državna meja Svet24.si

Italija bi prekinila schengenski sporazum s ...

jesenice alge Svet24.si

Madež na Savi Dolinki je naraven pojav

1695633573-dsc09685-1695633263267 Necenzurirano

Predsednico republike zapušča ključni sodelavec

koscek erika Reporter.si

Poslovne skrivnosti partnerja Erike Žnidaršič: ...

Zoran Zeljkovic Ekipa24.si

Konec dvomov! Nov pretres v zmajevem gnezdu: ...

Barron pred nekaj meseci .. Odkrito.si

Barron Trump - Za to je zaslužna slovenska kri!

pogacar 1 Ekipa24.si

Tako malo je manjkalo! Tukaj je posnetek, ...

Novice Sv. Martin na Muri

Najboljša kampa v Sloveniji Terme Čatež in Nadiža

Piše: Radio Krka

Čas objave:
21.10.2016 12:01

Znani so najboljši slovenski in hrvaški kampi. Najboljša v Sloveniji sta Terme Čatež in Nadiža, najboljše glamping naselje je v kampu Bled. Najboljši veliki hrvaški kampi so Valkanela, Čikat in Straško, manjši pa Ulika Rovinj, Lopari in Slanica.

Slovenski kamping spletni portal www.avtokampi.si je pripravil 6. Naj kamp Adria, v katerem kampisti čez celotno sezono glasujejo za najboljše kampe. V izboru je sodelovalo 58 kampov iz Slovenije in 156 iz Hrvaške, zbranih pa je bilo nekaj več kot 34.000 glasov kampistov.

Urednik Avtokampi.si Klemen Hren je izpostavil, da je bila letošnja sezona v kampih zopet rekordna, kar je še enkrat dokaz, da je kampiranje vse bolj priljubljeno. Zaradi slabšega vremena v juniju se sicer ni začela najbolj obetavno, lepo poletje in jesen pa sta poskrbela za odlične rezultate. Slovenski kampi beležijo 3,7% več gostov, na Hrvaškem pa 2% oz. kar 17,5 milijona nočitev. Zelo zanimiv je podatek, da je bilo letos kar 54% vseh nočitev slovenskih gostov na Hrvaškem bilo ustvarjeno v njihovih kampih.

Glavni pokrovitelj izbora je podjetje Adria Dom iz Črnomlja in direktorica gospa Marta Kevlišar je pozdravila goste ter predstavili nove modele mobilnih hišic in glamping šotorov Adria za sezono 2017.

Najboljša slovenska kampa sta kampa Terme Čatež in Nadiža
V kategoriji večjih slovenskih kampov je glavno nagrado osvojil kamp Terme Čatež, ki goste navdušuje z možnostjo kopanja v zunanji in notranji termalni rivieri ter animacijo. Na drugo mesto se je uvrstil lanski zmagovalec kamp Adria iz Ankarana in na tretje kamp Šobec iz Lesc.

Med manjšimi kampi so največje število glasov prejeli kampi ob treh različnih rekah. Prvo mesto je osvojil kamp Nadiža iz Podbele pri Kobaridu, ki sodi med kampe z odlično ponudbo za družine. Kamp Kolpa iz Vinice, ki ga upravlja družina Kadunc, je med manjšimi slovenskimi kampi osvojil drugo mesto, kamp Koren iz Kobarida pa tretje mesto.

Najboljše glamurozno ali doživljajsko kampiranje
Glamping oz. glamurozno kampiranje je vse bolj popularna oblika dopusta, ki zagotavlja udobno nastanitev v okviru naravnega okolja. Slovenija je na tem področju z nekaj odličnimi lokacijami z lesenimi hišicami, glamping šotori in vinskimi sodi vodilna v regiji.

Največ glasov so prejele lesene hišice v kampu Bled, kjer gostom nudijo tudi različne tematske pakete namenjene parom, družinam, ženskim in moškim družbam. Tudi druga nagrada je šla na Bled, in sicer v Garden Village, ki gostom ob luksuznih šotorih nudi tudi hišice na drevesih. Kamp Terme Čatež s ponudbo plavajočih hišic, indijanskih šotorov in kavbojskega voza pa je osvojil tretje mesto.

Najboljši hrvaški kampi za sezono 2016

Na Hrvaškem deluje več kot 500 kampov, tako da so bili kampi glede na velikost razdeljeni v tri regije.
Med večjimi kampi v Istri je največ glasov slovenskih kampistov zbral kamp Valkanela iz Vrsarja,ki je letos ponudbo obogatil s prenovljeno plažo in bazenskim kompleksom. Drugo mesto je osvojil poreški kamp Lanterna, kjer so poleg prenovljenih bazenov, tematskih mobilnih hišic in glamping šotorov uredili tudi mivkasto plažo, kjer najbolj uživajo otroci. Na tretje mesto se je uvrstil kamp Zelena Laguna iz Poreča.

Kamp Ulika iz Rovinja je tudi letos najboljši manjši istrski kamp, ki ga uvrščamo tudi med gurmaske kampe, saj v kampu deluje odlična konoba Barba Danilo. Drugo mesto je osvojil Kranjski kamp iz Premanture in tretje kamp Puntica iz Funtane, ki je letos doživel delno prenovo.

Med slovenskimi kampisti so zelo priljubljeni tudi kampi na Kvarnerju. Med večjimi kampi je že šesto leto zapovrstjo osvojil kamp Čikat iz Malega Lošinja. Gostje so navdušeni nad urejenostjo kampa, odlično lego in novim vodnim parkom z bazeni in togobani. Drugo mesto je pripadlo kampu Njivice, tretje pa kampu Krk, ki se z letošnjo prenovo lahko pohvali kot prvi hrvaški kamp s petimi zvezdicami.
Med manjšimi kvarnerskimi kampi so kampisti na prvo mesto postavili kamp Lopari iz Nerezin na otoku Lošinj, na drugega kamp Bor iz Krka, ki ga že več kot 30 let odlično upravlja družina Mrakovčić. Na tretjem mestu je kamp Mali iz Baške.

V kategoriji večjih kampov iz Dalmacije je prvo mesto tudi letos osvojil kamp Straško iz Novalje na otoku Pag. Gostje pohvalijo urejenost parcel in plaže, veliko zelenja v kampu in odlično animacijo. Tudi drugo mesto je ostalo na Pagu, in sicer v kampu Šimuni, tretje pa je odšlo v kamp Park Soline v Biogradu.
Ob dalmatinski obali in na otokih je več kot 120 majhnih kampov. Kampisti se za obisk teh odločajo zaradi gostoljubnih domačinov, lepe narave in mirnih počitnic, ki jih omogočajo manjši kampi. Največ glasov so ljudje namenili kampu Slanica z otoka Murter, druga nagrada je odšla v kamp Biograd in tretje v kamp Lupis iz Lovišta na Pelješcu.

Najboljši nudistični kamp je v Vrsarju
Med nudističnimi kampi je tudi letos zmagal kamp Koversada iz Vrsarja, ki deluje že vse od leta 1961 in sodi med prve FKK kampe v Evropi. Drugo mesto je pripadlo kampu Valalta iz Rovinja, tretje pa kampu Solaris iz Poreča.

Nagrada Naj kamp Adria za življenjsko delo
Dr. Josipa Cvelić Bonifačić je oseba v hrvaškem turizmu s 40 letnimi izkušnjami. Po izobraževanju je profesionalno kariero pričela na recepciji hotela na Krku, delala kot turistična vodička in profesorica na srednji šoli. Kariero je nadaljevala kot direktorica kampa v Punatu in vodja oddelka kampov turističnega podjetja Valamar. Vsa leta je aktivna v turističnih organizacijah, kamping združenju in pri organizaciji različnih prireditev. Na fakulteti je kot prva v Evropi uspešno zagovarjala doktorsko delo na temo konkurenčnosti kamping turizma. Kot višja asistentka na fakulteti svoje znanje o turizmu prenaša tudi na mlade, ki lahko po njeni zaslugi od letos študirajo smer kamping management. Zaradi velikega prispevka k razvoju kamping turizma in aktivnega dela na številnih različnih področjih turizma je dr. Josipa Cvelić Bonifačić prejela nagrado za življenjsko delo.