'Pretepeni' Dončić po težko prigarani zmagi ...

Novice Velenje

RK Krka s četrtim porazom

13.04.2013 22:47

Novomeška zasedba Moškega rokometnega kluba Krka je v 4. Krogu 1. A NLB Leasing lige v končnici, ligi za prvaka gostovala pri trenutno vodilnem Gorenju in zabeležila svoj že četrti poraz.

Srečanje so zanesljivo dobili domačini, končni rezultat srečanja je bil 36 : 23.
Četa Branka Tamšeta se je po bolečem porazu, ki ga je doživela v Kopru, tokrat izkazala precej bolje, vlogo favorita je ubranila že v prvem polčasu, ko so imeli domačini 9 zadetkov prednosti (18:9), na odmor pa so odšli z zajetno prednostjo sedmih golov (18:11). Rokometaši Krke so »osam« parirali le v uvodnih minutah, kasneje pa rešitve za morebiten preobrat niso našli.
Tudi v drugem polčasu igra Krki ni stekla, domačini so vse prevečkrat prihajali do lahkih zadetkov. Največ preglavic je Krkašem povzročal Fahrudin Melič, ki je bil strelsko najbolj učinkovit, mrežo Krke je zadel 7-krat, še pet pa jih je dodal David Miklavčič. Pr Krki je Matjaž Erčulj dosegel pet, Papež, ki bo prihodnjo sezono nosil dres Gorenja, pa je zadel 4-krat.
Velenjčani bodo v naslednjem, 5. Krogu gostovali v Celju, Krko pa doma čaka ekipa Trima iz Trebnjega. Obe srečanji bosta že danes teden, 20.4.2013
RK Gorenje Velenje: Gajić 10 obramb, Melić 7, Bezjak 2, Pucelj 5, Dolenec 4, Cingesar 3, Taletovič 4 obrambe, Cehte 1, Miklavčič 5, Gaber, Golčar 2, Dobelšek 3, Gams 1, Marušič, Dujmovič 2, Poznič 1.

Izključitve: 2 minuti
7m: 2/2
MRK Krka: Vrbinc, Jurečič 2, Leban 2, Lavrič 2, Didovič, Okleščen 1, Erčulj 5, Fink 3, Štangelj, Maričič, Svetelšek, Grubar, Jakše 1, Papež 4, Cvikl 1, Klobučar 2.