Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalka Kmetije se je poročila

Novice Rogaška Slatina/Novo mesto

Rogaška je premagala Krko

24.03.2019 08:26

Košarkarji Rogaške so v tekmi 4. kroga lige Nova KBM za prvaka premagali Krko z 90:80.

Rogaška je dosegla pomembno zmago, potem ko je z dobro igro v večjem delu tekme nadzorovala potek dvoboja in ga zanesljivo pripeljala do konca. Na lestvici sta ekipi zdaj skupaj s po dvema zmagama in porazoma.

Ekipi sta v prvem delu tekmovanja v medsebojnih dvobojih dosegli po eno zmago in en poraz.

Začetek je bil včeraj še izenačen, pozneje pa so domači prišli do manjše prednosti in so drugo četrtino dobili za sedem točk. Prednost so obdržali tudi še v tretji, ko je narasla na 65:56.

A Krka se ni predala, gostje so se hitro približali in v zadnji četrtini pet minut pred koncem za trenutek po trojki Marka Jošila celo povedli (69:71). Rogaška je odgovorila s trojko Mirze Sarajlije, v končnici pa odigrala bolj zbrano kot Krka.

Prednost 82:75 poldrugo minuto pred koncem je zadoščala, Krka se je še približala na štiri točke, preobrata pa ni zmogla in Rogaška je na koncu slavila za deset točk. Domači so tudi zelo učinkovito izvajali proste mete, od 30 poskusov so zgrešili le enega.

Sarajlija je bil s 16 točkami najboljši strelec tekme, 15 jih je dodal še Marko Pajić, pri gostih pa sta jih po 15 dosegla tudi Jošilo in Dalibor Đapa.

V naslednjem krogu bo Krka 28. marca gostila Sixt Primorsko, Rogaška pa bo 31. marca gostovala pri Petrolu Olimpiji.