Razvnete strasti v SD: Milana Kučana razkuril ...

Novice Kočevje

Špela Kolarič in Zlatko Pajnič najboljša športnika Kočevja

25.01.2013 21:24

Športna zveza Kočevje je razglasila najboljšo športnico, športnika in kolektiv v lanskem letu.

Tretjič zaporedoma je najboljša športnica Špela Kolarič, članica Šahovskega kluba Kočevje, športnik leta pa Zlatko Pajnič , član Kegljaškega kluba Kočevje. Članice Šahovskega kluba Kočevje so najboljša ekipa v mestu ob Rinži, tako kot leta 2011 in 2012.

Hkrati so športnim delavcem in športnikom podelili 17 malih in srednjih plaket za večletno zvestobo športu.

Špela Kolarič je že dalj časa v samem vrhu med šahistkami v Sloveniji, udeležila se je tudi velikih mednarodnih tekmovanj in se od tam vrnila z visokimi uvrstitvami. Med ducatom lanskih uspehov se mojstrica Fide ponaša z odličnimi dosežki na absolutnem Svetovnem mladinskem prvenstvu v Atenah.

Športnik leta Zlatko Pajnič, ki je lani osvojil drugo mesto na državnem članskem prvenstvu , peti pa je bil na mednarodnem memorialnemu tekmovanju Leo Grom v Cerknici. Na lestvici najboljših slovenskih kegljačev je pristal na osmem mestu.

Špela Kolarič, Karmen Mar in Borka Franciskovič so lani osvojili naslov članskih državnih prvakinj v pospešenemu šahu, v državni ligi so bile podprvakinje.

Kot je dejal Jože Kozina, predsednik Športne zveze Kočevje, je letos kandidate prijavilo 27 klubov in društev od skupno 30., ki so člani Športne zveze .