brioni, brionka, ladja Svet24.si

FOTO: Ob močnem neurju potonila ladja Brionka

MOTORIST Svet24.si

Previdno na dvokolesnikih, prihaja najbolj nevarno...

Screenshot 2023-03-26 at 22.26.53 Necenzurirano

"Zdravnik mi je rekel: plačaj 650 evrov ali pa ...

jerca legan milan cvikl m24 Reporter.si

Ločitvena vojna za luksuzno vilo: Umazano ozadje ...

primoz roglic lev Ekipa24.si

Kakšen kralj! Rogličev sin po dirki zasenčil ...

anna-paynich, aleš Njena.si

Klepet z Anno Paynich: Ona mi je dala blagoslov, ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Ali Luka Dončić lahko igra na naslednji tekmi? ...

Novice Novo mesto

Tim Baumkirher pri predsedniku republike

Piše: SZKŠ/STA

Čas objave:
25.03.2021 18:42

Predsednik Republike Slovenije Borut Pahor je v parku Vile Podrožnik vročil priznanje jabolko navdiha "herojem korone" po izboru bralk in bralcev slovenskih regionalnih spletnih medijev.

Repliko jabolka navdiha junakom človečnosti in upanja je prejelo 17 “herojev korone” v znak
hvaležnosti za njihova srčna dejanja v času epidemije. "Heroje korone" so izbrali bralci slovenskih regionalnih spletnih medijev kot tiste posameznike, ki so se z dobrimi deli v boju
proti novi koronavirusni bolezni posebej odlikovali in tako pomagali tistim, ki so pomoč
potrebovali.

Vročitve, ki je na razmeram prilagojen način potekala na prostem, so se udeležili prejemniki
in prejemnice priznanja. V njihovem imenu je imel nagovor 19-letni dijak Tim Baumkirher, skupni zmagovalec akcije "Heroji korone". Tim je prejel jabolko navdiha za nesebično pomoč pri oskrbi okuženih starostnikov ter kolegialnost in solidarnost do sodelavcev v Trubarjevem domu starejših v Loki pri Zidanem Mostu. Za njegovo delo je širša slovenska javnost izvedela po zapisu na šolski spletni strani, v katerem je opisal svoj delovni dan s covid bolniki v Trubarjevem domu upokojencev. Prepričan je, da je njegov poklic tehnik zdravstvene nege pravi poklic in ponosen je nanj. Timu vsi sošolci, dijaki in profesorji Srednje zdravstvene in kemijske šole iskreno čestitajo in so nanj izredno ponosni.

Tim Baumkirher v imenu prejemnikov priznanja

O pomenu opravljenega dela za osebni razvoj


Predsednik republike Borut Pahor

O prejemnikih priznanja kot tistih, ki jih je treba posnemati