Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Zgodil se je preobrat, snema se 4. sezona Botrov

AVDIO: Mladi Krkaši izkoristili minute v Laškem

Piše: KK Krka

23.12.2019 09:19

Košarkarji so v tekmi 12. kroga SKL v gosteh premagali Zlatorog iz Laškega z 89:78.

Krkaši, ki so tekmo odigrali brez Ivana Ramljaka, Daliborja Đape, Jureta Balažića in Marka Jošila, so začeli v petorki Glenn Cosey, Martin Jančar Jarc, Luka Lapornik, Miha Škedelj in Žiga Fifolt. Po štirih minutah tekme je bilo izenačeno na 8, potem pa so Krkaši dosegli 12 zaporednih točk in ušli na +12 (20-8). Krkaši so nadaljevali z izjemno učinkovito igro v napadu in po prvi četrtini so imeli že 21 točk prednosti (36-25). V 16. minuti so vodili že za 29 točk (50-21), do konca polčasa pa so se domači približali na 21 točk zaostanka (52-31).

V 3. četrtini so košarkarji vseskozi vzdrževali prednost večjo od 20 točk, v zadnji pa so nekoliko popustili, a vseeno povsem mirno prišli do nove zmage. Pri Krkaših so veliko priložnosti dobili mlajši igralci. Vseh devet igralcev, ki so stopili na parket, se je vpisalo med strelce, med njimi tudi 18-letni Jaka Mori, ki je prvič zaigral na članski tekmi.

Najboljša strelca: Paolo Marinelli in Luka Lapornik 14
Največ skokov: Miha Škedelj 13
Največ asistenc: Paolo Marinelli 7

Največ pridobljenih žog: Luka Lapornik 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Miha Škedelj 21

STATISTIKA

Vladimir Anzulović, trener Krke: »Čestitke košarkarjem Zlatoroga za borbo, čestitke tudi mojim košarkarjem, še posebej mladim. Dobro delajo in danes so izkoristili svojo priložnost. Najpomembneje je, da smo se uspeli spočiti in ostati zdravi.«

Krkaši so v SKL s sedmimi zmagami in štirimi porazi četrti, v prihodnjem krogu pa bodo v sredo, 8. 1. 2020 gostili Hopse s Polzele. V nedeljo, 29. 12., ob 18.00 pa jih čaka zelo pomembna domača tekma ABA lige z Zadrom.