Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Šport Novo mesto

AVDIO&FOTO: Zmaga na prvi tekmi

Piše: KK Krka

03.10.2019 10:53

Novomeški košarkarji Krke so v 1. krogu 1. slovenske košarkarske lige premagali Terme Olimia z 91:60.

košarkarji-krke, kk-krka
Košarkarji Krke so s suvereno zmago začeli novo sezono

Krkaši so začeli v peterki Glenn Cosey, Tim Osolnik, Miha Škedelj, Ivan Ramljak in Gani Lawal in povedli s 4:0, po dveh zaporednih trojkah Coseya pa je bilo na začetku 5. minute 12:6. Po ukradeni žogi in zabijanju Ramljaka so Krkaši na začetku 9. minute prvič imeli dvomestno prednost (21:10) in gostje so vzeli prvo minuto odmora. Po prvi četrtini je bilo 24:15 za Krko. Krkaši so dosegli prvi koš v drugi četrtini, potem pa so gostje dosegli pet zaporednih točk in pri 26:20 je sredi 13. minute minuto odmora vzel Krkin trener Simon Petrov. Z delnim izidom 10:4 so Krkaši v 17. minuti prišli do 12 točk prednosti (36:24), ob polčasu pa je bilo že +17 (48:31).

Po štirih točkah Škedlja iz prostih metov, so Krkaši na začetku drugega polčasa prvič imeli več kot 20 točk prednosti (52:31), pri 56:33 pa so gostje spet vzeli minuto odmora. Po 30. minutah je bilo +25 (73:48), ob koncu pa 91:60.

5x Krkin naj:
Najboljši strelec: Glenn Cosey 23
Največ skokov: Žiga Fifolt 8
Največ asistenc: Glenn Cosey 8
Največ pridobljenih žog: Dalibor Đapa in Ivan Ramljak 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Glenn Cosey 31

Krkaše naslednja tekma čaka v ponedeljek, 7. 10., ko bodo ob 18. uri v ABA ligi gostili moštvo FMP.

Simon Petrov, trener Krke: »Zadovoljivo smo opravili s prvo tekmo. Imeli smo tako dobre kot slabe trenutke, kar je normalno za prvo tekmo, saj se še lovim. Verjamem, da bomo na naslednjih tekma že boljši. Veseli me, da je bila dvorana kar precej polna in se zahvaljujem gledalcem za spodbudo. Upam, da bo tudi v naslednjih tekmah tako.«

Davor Brečko, trener Term Olimia: »S tekmo smo lahko zadovoljni. Smo majhen klub, a smo se proti ABA ligašu Krki, ki je vrhunska ekipa, borili po najboljših močeh. Čestitam jim za zmago. Veseli me, da sem lahko dal priložnost vsem igralcem, tudi mlademu Florijanu Škorjancu, ki je napolnil komaj 15 let in se je tudi vpisal med strelce. Mi z veseljem čakamo tekme z enakovrednejšimi nasprotniki.«