Blamaža: levičarka Asta Vrečko namesto ...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Šport Semič

AVDIO&FOTO: Prvi trail tek v Semiču

Piše: B.V.

22.12.2018 18:49

Danes so v okviru Zavoda PETRUS bike organizirali trail tek na dveh dolžinah, ki je potekal v Semiču in okolici. Zbralo se je 137 udeležencev iz Slovenije Hrvaške in Velike Britanije.

Najprej so se ob 8. uri zjutraj na pohod dolg 26 km odpravili pohodniki. Ob 10. uri se je zbralo tudi 43 tekačev, ki so opravili 26 kilometrski Bayerjev Trial. Pri moških je bil zmagovalec Simon Strnad iz ŠD Nanos, drugi je v cilj pritekel Janez Polovič ŠD Nanos in tretji Sandi Bayer.

Osvežitev z vodo
B.V.

Pri ženskah je bila najhitrejša Tina Sajko iz TDK Bela krajina, druga je bila Mateja Duh iz TDK Bela krajina in tretja Damjana Kužnik, prav tako iz TDK Bela krajina. Na semiški osmici na 8 km je teklo 51 tekačev in tekačic. Progo je prvi pretekel Gregor Laj iz TDK Bela krajina, drugi je bil Jože Šuštar iz ŠD Dobro polje in tretji Martin Pezdirc iz ŠD Lokvica.

Podelitev nagrad prvim trem
B.V.

Pri ženskah je bila na semiški osmici prva Mateja Ožalič iz Maraton Novo mesto, druga Barbara Uršič iz Maraton Novo mesto in tretja Mihaela Težak iz TDK Bela krajina. Najmlajši tekač je bil Tim Bayer letnik 2009 in najstarejši Dennis Wright letnik 1937 iz Velike Britanije.