"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Mojster Jure o vzgoji otrok: V življenju se bodo ...

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

Šport Zakopane

Bardal slavil, Kranjec odličen četrti

09.01.2013 22:45

Na tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih je slavil Norvežan Anders Bardal. Naš Robi Kranjec je le za las zgrešil stopničke. Tekmovanje je konačal na 4. mestu

Bardal, ki je v skupnem seštevku svetovnega pokala na drugem mestu, takoj za Gregor Schlierenzauerjem, je zmagal na skakalni preizkušnji v Wisli. Pristal je pri 128 in 130 metrih. Drugo mesto je osvojil Nemec Richard Freitag, tretje pa še en Norvežan Rune Velta.

Odličen četrti je bil Robert Kranjec. V prvi seriji je pristal pri 129,5 metrih, v drugi pa pri 127 metrih. Robi je le za las zgrešil stopničke.

Jaka Hvala je bil 20., Peter Prevc 26 in Matjaž Pungertar 30..

Na tekmi ni nastopil vodilni v svetovnem pokalu Avstrijec Gregor Schlierenzauer, ki je po drugi zaporedni zmagi na novoletni turneji zbolel, nastop je zaradi bolečin v mišicah in povišane telesne temperature izpustil.