Dejan Dogaja in Kiara Haas: Ljubezen jima daje ...

Prihajajo Luka 3! Dončić bo kmalu predstavil ...

Brez centra do poraza v Šenčurju

20.03.2023 07:39

Košarkarji Krke so doživeli tretji zaporedni, skupaj četrti poraz v Ligi Nova KBM. V 21. krogu so močno oslabljeni izgubili pri Šenčurju z 72:91 (19:28, 21:24, 20:18, 12:21).

Liga NKBM, 21. krog, 19.3.

GGD Šenčur – Krka 91:72 (28:19, 24:21, 18:20, 21:12)

Krka: Stergar 16 (5 sk, 2 as, 1 prid.ž.), Jančar Jarc, Cerkvenik 2 (3 sk, 1 as), Stipčević 11 (3 sk, 7 as), Stavrov 6 (1 sk, 1 as), Vucić 2 (1 sk), Jurković, Spasojević 16 (6 sk, 1 as), Špan 11 (4 as, 2 prid.ž.), Škedelj 8 (4 sk, 1 prid.ž.)

Krkaši so praktično celo tekmo odigrali brez centra, saj sta Jurij Macura in Robert Jurković poškodovana, prav tako pa tudi Mate Vucić, ki je igra le slabih pet minut na začetku tekme. To se je močno poznalo, saj so imeli domači košarkarji kar 17 skokov več.

Krkaši so začeli v postavi Rok Stipčević, Leon Stergar, Andrej Stavrov, Miha Škedelj in Mate Vucić. Gostitelji so povedli z 8:0, po košu Novaka pa so ob koncu 8. minute imeli že dvomestno prednost (24:13). Po 1. četrtini je bilo 8:19 za Šenčur. Krkaši so na začetku 2. četrtine prišli na pet točk zaostanka (30:25), potem pa so domači z devetimi zaporednimi točkami ponovno ušli na varno prednost in polčas s trojko Varagiča dobili z 52:40.

V tretji četrtini je Šenčur ves čas vzdrževal pridobljeno prednost. Krkaši so se še najbolj približali pred koncem četrtine, ko je bilo 68:60. V zadnji četrtini pa je našim košarkarjem zmanjkalo moči in gostitelji so do konca tekme prednost le še povečali.

• Najboljša strelca: Leon Stergar in Radosav Spasojević 16
  • Največ skokov: Radosav Spasojević 16
  • Največ asistenc: Rok Stipčević 7
  • Največ pridobljenih žog: Jan Špan 2
  • Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Leon Stergar 17

Krkaši so sedaj z 17 zmagami in 4 porazi drugi na lestvici, v prihodnjem krogu pa bodo v petek, 24. 3., gostili moštvo Rogaške.