Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Rudi premagal vse ovire in zanetil ljubezen

Šport Podgorica/Novo mesto

Budućnost porazila Novomeščane

02.10.2018 07:00

Košarkarji novomeške Krke so v 1. krogu lige Aba izgubili v Podgorici proti Budućnosti s 64:86 (14:25, 33:51, 49:68).

Novomeščane je za uvod v novo sezono tega tekmovanja čakal kar branilec naslova, ki je vlogo favorita tudi brez posebnih težav upravičil. Budućnost je vodila praktično celo tekmo, Dolenjcem je ni uspelo ogroziti niti v enem trenutku.

Moštvo iz Podgorice je svojo namero pokazalo takoj, saj je hitro povedlo z 11:0, Novomeščanom se je malce pozneje le uspelo približati na tri točke zaostanka, a česa več niso zmogli.

Črnogorci, okrepljeni tudi z Alenom Omićem, so v nadaljevanju prednost le še večali, v tretji četrtini prvič pobegnili za več kot 20 točk, kar je bila prevelika razlika, da bi jo lahko gosti izničili. Zadnja četrtina je bila zgolj formalnost, v kateri so domačini imeli vse pod nadzorom.

Pri domačih je bil s 14 točkami najboljši Danilo Nikolić, Omić je osmim točkam dodal pet skokov in podajo. Pri gostih je s 16 točkami in sedmimi skoki prednjačil Dino Cinac.

Krka bo v 2. krogu v nedeljo gostila ekipo Mornarja.