Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

Budučnost razorožila Krko

27.10.2012 17:20

Košarkarji Krke so v 6. krogu ABA lige pred domačimi gledalci doživeli visok poraz proti Budučnosti iz Podgorice. Črnogorsko moštvo je slavilo z rezultatom 66:51. Pokrovitelj javljanj je Adria Plus, Podbevškova 13., Novo mesto.

Pokrovitelj javljanj je Adria Plus d.o.o., Podbevškova 13, Novo mesto, tel.: 07 39 35 400 begin_of_the_skype_highlighting FREE 07 39 35 400end_of_the_skype_highlighting begin_of_the_skype_highlighting FREE 07 39 35 400end_of_the_skype_highlighting.

Budućnost je šestkratni državni in pokalni prvak samostojne Črne Gore, poleg tega beležijo še tri državne in pokalne naslove v času skupne države Srbije in Črne Gore. Ekipa trenerja Dejana Radonjića se lahko pohvali tudi s kontinuiteto, saj Radonjić kot trener v klubu deluje že 8. sezono zapored, letošnja sezona pa je že njihova 10. sezona v ligi ABA. Igrali niso le v sezonah 2002/2003 in 2005/2006.

Ekipa je pred začetkom sezone doživela številne spremembe. Poleg staroselcev Vladimirja Mihailovića, Marka Popovića, Aleksa Popovića, Milana Miloševića in Čedomirja Vitkovca, so se ekipi pridružili še Američan Demarquis Bost, iz Finske prihaja Gerald Lee, iz Vojvodine sta prišla Strahinja Miloševič in Duško Bunić ter iz Benettona Pavlin Ivanov. Ekipo zaokrožuje tudi mladi trio Nikola Ivanović, Danilo Nikolić in Marko Mugoša.

KRKA - BUDUČNOST 51:66
  (7:23,20:39,35:55)

Začetek srečanja ni bil najbolj obetaven za novomeško moštvo, saj so gostje iz Podgorice že v prvi polovici prve četrtine dosegli tri trojk. Krkaši pa so v prvih štirih minutah in pol vknjižili le 3 točke. NA polovici četrtine je prednost gostov znašala že 14 točk. Slabi dve minuti pred koncem četrtine pa je bila porednost Budučnosti že 16 točk (3:19), Krkašem pa se je roka tresla tudi z linije prostih metov. Prva četrtina se je končala pri rezultatu 7:23 za Budučnost.

Drugo četrtina je Krka povsem drugače začela. Čutiti je bilo veliko več borbenosti. Vendar je tudi to hitro minilo. Budučnost je s svojo disciplinirano igro prednost le še povečevala. Dve minuti pred koncem polčasa je ta znašala že 20 točk. Ob polčasu pa le točko manj. Po dveh četrtinah je bil rezultat 20:39 za Budučnost.

Tudi v prvi polovici tretje četrtine nismo doživeli preobrata na parketu dvorane Leona Štuklja. Budučnost je igrala svojo tekmo, Krkaši pa se niso in niso uspeli razigrati. Gostje so ves čas vzdrževali prednost 20 – 22 točk. Zadnje tri minute se je Krki le začelo odpirati. Lep koš Laliča in Klobučarja, ki je dodal še trojko in prednost znižal na 17 točk. Žal pa ne za dolgo. Črnogorci so se ponovno vrnili v igro v vsem svojem sijaju in ponovno povedli za 22 točk ( 33:55). Ob koncu četrtine pa je bil rezultat 35:55.

Kljub vsem poizkusom Krki tudi v zadnji četrtini ni uspelo storiti prav ničesar. Budučnost je povsem zasluženo visoko slavila z rezultatom 66:51. Največ točk na srečanju je dosegel gostujoči igralec Popovič 17, pri Krki pa je bil z 11 točkami najnatančnejši Lučič.