Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

Šport Celje

Celje - Krka 1:1 (0:0)

Piše: Radio Krka, STA

27.07.2015 05:37

Nogometaši Celja in novomeške Krke so se v 2. krogu Prve lige Telekom Slovenije razšli z neodločenim izidom 1:1 (0:0).

Čeprav so bili Celjani, ki so izgubili uvodno tekmo proti Krškemu, tokrat bili večino tekme konkretnejši tekmec, so se znašli na robu drugega poraza. Krka je ob koncu rednega dela namreč povedla in imela igralca več ter bila na pragu še druge prvenstvene zmage, toda Celjane je rešil Ivan Firer z mojstrsko izvedenim prostim strelom v sodniškem dodatku.

Ekipi sta v prve pol ure prikazali borbeno predstavo, a brez posebej nevarnih strelov, kljub nekaterim obetavnim akcijam na obeh straneh. Šele v 42. minuti so domači, ki so prevladovali v prvem polčasu, kot prvi resno ogrozili vrata tekmeca, ko je Karlo Težak z 20 metrov z lepim strelom namučil Miodraga Mitrovića, ki je žogo s konicami prstov odbil v kot. Zatem je poskusil še Danijel Miškić, a bil premalo natančen.

V drugem polčasu so Celjani, ki so imeli pobudo, znova bili blizu zadetka, saj se je Ivan Firer v 59. minuti znašel sam pred Mitrovićem, toda slednji je bil uspešnejši. Sledilo je obdobje igre med kazenskima prostoroma brez pravih priložnosti.

V 86. minuti je Tadej Vidmajer v svojem kazenskem prostoru storil prekršek, zaradi katerega je moral predčasno z igrišča, Krka pa je dobila najstrožjo kazen, ki jo je Nana Welbeck-Maseko, prav nad njim je bil strojen prekršek, unovčil s sicer šibkim strelom po sredini gola.

Kljub igralcu manj so Celjani v sodniškem dodatku izid izenačili. Ivan Firer je namreč izvrstno izvedel prosti strel s približno 20 metrov, žogo je poslal v levi zgornji kot vrat vratarja Mitrovića.

Celjani bodo v 3. krogu v nedeljo gostovali v Kopru, Novomeščani pa bodo gostili Gorico.