andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

Člani 1. po rednem delu

08.05.2023 07:13

košarkarji Krke so redni del Lige Nova KBM končali na prvem mestu, po tem, ko so v Škofji Loki premagali LTH Castings z 80:66 (22:12, 20:15, 22:19, 16:20). Prvenstvo so tako končali z 22 zmagami in petimi porazi.

Liga NKBM, 27. krog, 6.5.

LTH Castings – Krka 66:80 (12:22, 15:20, 19:22, 20:16

Krka: Stergar 14 (7 sk, 4 as, 2 prid.ž.), Jančar Jarc 6, Cerkvenik 18 (7 sk), Stavrov 7 (6 sk, 3 as), Vucić 6 (7 sk), Jurković 8 (4 sk), Spasojevič 9 (8 sk, 1 as), Špan 12 (4 as), Macura.

Krkaši so igrali brez Roka Stipčevića in Miha Škedlja, po poškodbi pa se je na parket vrnil Robert Jurković. Začeli so v petorki Jan Špan, Andrej Stavrov, Miha Cerkvenik, Leno Stergar in Jurković. Domači so povedli le na začetku s trojko, potem pa so Krkaši prišli do vodstva, ki je že ob koncu sedme minute bil dvomesten (17:7). +10 je bilo tudi ob koncu prve četrtine (22:12). V drugi četrtini so prednost povečali na 15 točk (42:27).

Po košu Stavrova so v 24. minuti presegli razliko 20 točk (50-29), kar je bila tudi največja prednost na tekmi. Do sredine 29. minute so se domači uspeli približat na 11 točk zaostanka (57:46), a so jim Krkaši s sedmimi zaporednimi točkami do konca četrtine ponovno povsem ušli. V zadnji četrtini so se domači dvakrat približali na osem točk zaostanka, a so Krkaši tekmo mirno pripeljali do pomembne zmage.

Najboljši strelec: Miha Cerkvenik 18
Največ skokov: Radosav Spasojević 18
Največ asistenc: Leon Stergar in Jan Špan 4
Največ pridobljenih žog: Leon Stergar 2
Najkoristnejši igralec (indeks učinkovitosti): Miha Cerkvenik 22

Izjava po tekmi:

Gašper Okorn, trener Krke: »Čestitam fantom za celoten reden del, ki smo ga končali kot prvi. S tem moram biti zadovoljen. Sama tekma je bila veliko bolj pomembna za nas kot za domačine, ki so zasluženo obstali v eliti. Nam je zmaga prinašala prvo mesto, tako da smo do neke mere odigrali resno, ko pa nam je popustila zbranost, pa je bilo preveč nihanj. Vesel sem vrnitve Jurkovića in Spasojevića, od jutri naprej pa začnemo razmišljati o končnici.«
Krka četrtfinale končnice začenja z domačo tekmo 11. maja ob 20.00, nasprotnik pa še ni znan. Možna nasprotnika sta Podčetrtek ali Šentjur.