Članice ŽRK Krka ostajajo neporažene

Piše: ŽRK Krka

09.11.2017 11:57

Rokometašice novomeške Krke so v torek gostile ekipo Z dežele iz Celja.

V sedmem krogu so obiskovalci na tribunah spremljali izredno zanimivo in borbeno predstavo obeh ekip. Krkašice so odlično odprle tekmo, ter napovedale ogorčen boj za vsako žogo. Celjanke veljajo za izredno neugodne tekmice, vendar se jih Krkašice niso ustrašile in so v 20. minuti tekme že povedle za štiri zadetke. Igralke Celja se niso predajale in so do konca prvega polčasa uspele znižati že na dva zadetka, ko je bilo v 25. minuti 12:10 za novomeške rokometašice. Polčas se je končal 14:11.

V drugem polčasu je bla izredno napeta in dinamična igro, saj nobena od ekip ni popuščala, Celjanke so celo uspele izenačiti v 35. minuti, ko je bilo 16:16 in so tudi povedle s 17:16. Po minuti odmora, ki ga je zahteval domači trener Salvador Kranjčič, so se dekleta zbrale in ponovno postavile stvari na svoje mesto. V 50. minuti so ponovno povedle z rezultatom 20:19. Tudo v končnici srečanja so gledalci spremljali izenačeno in napeto tekmo. Rokometašice Krke se niso predajale vse do zadnje minute in so tako z agresivno obrambo prisilile gostujočo ekipo v tri zaporedne tehnične napake, kar so domačinke izkoristile in postavile končni izid tekme 27:24.

V 8. krogu bodo v ponedeljek ob 20. uri Krkašice v domači dvorani gostile ekipo Rk Krima.