Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Šport Ljubljana

Darko Jorgič niza uspešne predstave

Piše: STA/Radio Krka

16.11.2017 11:16

Po izjemnem septembru, ko je Jorgič odigral ključno vlogo pri osvojitvi prve moške namiznoteniške medalje na ekipnem članskem evropskem prvenstvu v Luksemburgu.

Darko Jorgič, sicer član NTK Krka, izjemno sezono nadaljuje tudi na odprtih mednarodnih prvenstvih. Ta čas nastopa na odprtem prvenstvu Švedske in ga zvečer čaka nastop v šestnajstini finala.

Med 31. oktobrom in 4. novembrom je najprej nastopal na odprtem prvenstvu Belgije, kjer se je v članski konkurenci med 153 igralci prebil v četrtfinale in šele tam s 3:4 izgubil proti poznejšemu zmagovalcu, Korejcu Kimu Dong-hyunu.

Ta teden Jorgič tekmuje v Stockholmu na odprtem prvenstvu Švedske, kjer se je za začetek kot edini neazijski igralec uvrstil v polfinale članov do 21 let. Tam je moral premoč priznati Lamu Siu Hangu iz Hongkonga, le 15 minut pozneje pa je že nastopil v predtekmovanju članske konkurence in se kot zmagovalec skupine uvrstil med 32 najboljših oziroma v glavni žreb, za kar je moral preskočiti tudi Kitajca Lianga Jingkuna.

Jorgiča v 1/16 finala čaka Japonec Niwa Koki, s katerim se bo pomeril danes ob 19.10.