Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

1714382871-006-cel-oli-240428-lv-1714382855842 Ekipa24.si

Celjani mislijo resno! Snubili Modrića in ...

Dejan Mihevc, novi trener KK Krka

08.06.2016 16:27

Po končani sezoni, v kateri so osvojili pokal Spar, prišli v drugi krog Evropskega pokala, si s prvim mestom v Ligi za prvaka zagotovili igranje v mednarodni ABA ligi v naslednji sezoni in potem v polfinalu zaključili letošnje državno prvenstvo, so v KK Krka vodenje članske ekipe zaupali slovenskemu trenerju Dejanu Mihevcu.

38-letni Mihevc prihaja iz Šentjurja, kjer je zadnji dve sezoni vodil ekipo tamkajšnjega prvoligaša Tajfuna in v sezoni 2014-2015 z njo osvojil naslov državnega prvaka in slovenski Superpokal.

Rojen Šentjurčan je trenersko pot začel v mlajših selekcijah domačega kluba in kot pomočnik več trenerjem članske ekipe. Kariero je nadaljeval pri Košarkarski zvezi Slovenije kot vodja reprezentanc mlajših starostnih kategorij in selektor kadetske reprezentance. Deloval je tudi v Angliji, kjer je vodil ekipo London Leopards in z njo osvojil naslov državnega in pokalnega zmagovalca in bil imenovan za trenerja leta v Diviziji 1.

Po vrnitvi je v sezoni 2013/14 vodil ekipo Grosuplja in se z njo uvrstil v četrtfinale prvenstva Slovenije.

V klubu verjamejo, da so Mihevc in ekipa pomočnikov, ki si jo bo izbral, nosilci napovedanih sprememb, se pravi prevetritve članske ekipe in postopnega vključevanja domačih igralcev v prvo ekipo Krke.