Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Skrito v raju: Kako je danes videti kamp Paradiso?...

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

Šport ZDA

Dragić z ekipo v končnico odločno

18.04.2016 09:43

Košarkarji Miami Heat so uspešno začeli končnico lige NBA. V uvodni tekmi serije na štiri zmage so premagali Charlotte Hornets s 123:91.

Slovenski zvezdnik Goran Dragić pa je za las zgrešil dvojnega dvojčka. Ob desetih podajah je zbral devet točk.

Dragić je iz igre metal 2:8, imel pa je drugo najvišjo minutažo v svoji ekipi. Prvi strelec Miamija je bil Luol Deng z 31 točkami (met 11:13), Hassan Whiteside pa jih je dodal 21.

Miami je v prvi četrtini dosegel 41 točk, kar je izenačenje klubskega rekorda v končnicah, hkrati pa je na koncu zbral 123 točk, kar je dve točki več od dosedanjega najboljšega klubskega dosežka v playoffu.

Druga tekma bo v sredo znova v Miamiju.

Uvodne tekmo prvega kroga končnice so nocoj dobili tudi San Antonio, Cleveland in Los Angeles Clippers.