Šport Vilnius

Džikić nič več pri Lietuvos Rytas

12.10.2012 21:04

Nekdanjega trenerja ljubljanske Olimpije in novomeške Krke, Aleksandra Džikića, so predčasno odpustili.

Pri litovskem večkratnem košarkarskem državnem prvaku Lietuvos Rytas so se odločili za trenersko zamenjavo. Vodstvo kluba je predčasno odpustilo srbskega stratega, nekdanjega trenerja Uniona Olimpije in Krke, Aleksandra Džikića, so potrdili na spletni strani košarkarske evrolige.

Litovskega košarkarskega velikana iz glavnega in največjega mesta Vilniusa bo do nadaljnjega vodil nekdanji Džikićev drugi pomočnik Darius Maskoliunas.

Do trenerske zamenjave je prišlo po četrtkovem porazu z moskovskim CSKA s 73:75.

Pod Džikićevim vodstvom je Krka osvojila naslov v pokalu eurochallenge v sezoni 2010/11, leta 2011 je bil Džikić izbran za trenerja leta v tem evropskem drugorazrednem prvenstvu.

Džikić se je takoj po koncu tekmovalne sezone pri novomeški Krki, s katero je osvojil superpokal, pokal eurochallenge in obranil naslov državnih prvakov, junija lani usedel na klop vilenskega moštva, s katerim je podpisal dveletno pogodbo.

Džikić je bil četrti trener Lietuvos Rytasa, ki si je pred prihodom v litvansko prestolnico ime ustvaril v Sloveniji. Poleg Slovencev Zmaga Sagadina in Toma Mahoriča je namreč Litovce v preteklosti vodil tudi hrvaški strokovnjak Neven Spahija.