Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

Genialno! Rüdiger vratarju Reala pomagal pred ...

Uh, kakšne besede! Kapetan Olimpije Elšnik po ...

Šport Les Contamines

Flisar odličen drugi

12.01.2013 13:29

Najboljši slovenski smučarski krosist Filip Flisar je na peti tekmi svetovnega pokala v francoskem Les Contaminesu osvojil odlično drugo mesto. Hitrejši od Štajerca je bil Švicar Alex Fiva.

Hitrejši in spretnejši od njega je bil le Švicar Alex Fiva, ki je z drugo zaporedno zmago prevzel vodstvo v skupnem seštevku. Flisar je napredoval na četrto mesto.

Flisar je bil v finalu prvi favorit za drugo zmago v tej sezoni, saj je tako kvalifikacije kot izločilne boje opravil z odliko. Bil je prvi v osmini finala, četrtfinalu in polfinalu, v finalu pa je v prvih zavojih predse spustil Švicarja in mu vse do cilja gledal v hrbet.

Preostala dva slovenska predstavnika Blaž Ogorelc (57.) in Alan Vidovič (60.) sta obstala v kvalifikacijah.

Kvalifikacije

Najboljši smučarski krosist minule sezone Filip Flisar je odlično opravil svojo nalogo v kvalifikacijah in se na peto preizkušnjo sezone v francoskem Les Contaminesu uvrstil z najboljšim časom. Glavni slovenski adut Filip Flisar se je na progo v Les Contaminesu podal deseti in s časom 1:10,30 v cilju za 46 stotink sekunde prehitel zmagovalca zadnje preizkušnje Švicarja Alexa Fivo. Med omenjena tekmovalca se je nato vrinil še Fivov rojak in vodilni v skupnem seštevku Armin Niederer..