doncic 11 Ekipa24.si

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

Šport Nižni Tagil

10.12.2016 13:07

Smučarke skakalke so tik pred tretjo tekmo letošnje sezone svetovnega pokala v ruskem Nižnem Tagilu opravile s kvalifikacijami. Žal je drugič letos izpadla Katja Požun.

Zagorjanka je v kvalifikacijskem skoku, ki je bil na sporedu namesto poizkusne serije, saj Italijanke včeraj še niso dobile smuči iz Benetk, skočila 76.5 metrov, in zbrala 80,0 točk, kar je bilo za pičle 3 desetinke točke premalo, da bi se uvrstila med željeno trideseterico. Na koncu je tako zasedla v kvalifikacijah nehvaležno 31. mesto. Uspešnejše so bile ostale tri slovenske kvalifikantke. Najboljša je bila Špela Rogelj, ki je s 86.5 metri in 92,8 točkami osvojila 11. mesto, sledila ji je Urša Bogataj s 85 metri in 87,8 točkami na 17. mestu, uspešna pa je bila tudi mlada Nika Križnar s 83 metri in 85,7 točkami na 22. mestu.

Kvalifikacije je s 87.5 metri in 102,1 točkami dobila Norvežanka Maren Lundby. Od elitne deseterice v skupnem seštevku svetovnega pokala, ki ima nastop na tekmi zagotovljen neposredno, je bila najdaljša Juki Ito s 95 metri, Ema Klinec je pristala pri 89.5 metrih, Maja Vtič pa pri 82.5 metrih.

Tekma se je začela ob 13. uri po slovenskem času.