5081484663803_org_27a69d764a0b1739_1648464638000 Necenzurirano

Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

luka doncic pljunil Ekipa24.si

Kaj? Luka Dončić je v neposrednem prenosu med ...

22.12.2015 23:18

Košarkarji Krke so v 16. krogu ABA lige, po preobratu v zadnji četrtini in dveh podaljških, premagali Tajfun z rezultatom 103:96.

Košarkarji Krke so dobili prvi slovenski derbi drugeka dela v ligi Aba. Potem ko so morali v prvem delu priznati premoč Tajfunu s 23 točkami razlike in Unionu Olimpiji s kar 30 točkami zaostanka, so v 16. krogu po dveh podaljških premagali Šentjurčane s 103:96.

Za Krko je to druga zaporedna zmaga, skupno osma, Tajfun pa je doživel drugi poraz v nizu in devetega v ligi.

Zmagi so bili bližje košarkarji Tajfuna. V odlični drugi četrtini, v kateri so zadeli šest trojk, so prišli do dvomestne prednosti (67:53), ki je do sredine zadnje četrtine niso izpustili iz rok. Krka se je do izenačenja (74:74) prebila v zadnji minuti, podobno pa je 'visela' tudi v prvem podaljšku, ko jo je v igri obdržal Mirko Mulalić.

Novomeščani so do zmage prebili po zaslugi petih zaporednih točk prvega strelca tekme Stefana Sinovca (31 točk, trojke 6:11, 8 skokov, indeks 31) v drugem podaljšku, ki so gostom spodrezale krila in Krko pripeljale do težko prigarane zmage.

V letu 2016 je pred udeleženci lige Aba še en krog; Krka bo v soboto gostovala pri Cedeviti, Tajfun pa bo v nedeljo gostil zasedbo Crvene zvezde.

Krka - Tajfun 103:96 (19:17, 37:49, 53:67, 74:74, 85:85)

Cibona - Cedevita 69:81 (12:27, 29:48, 47:62)