Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

Šport Ljubljana/Novo mesto

Piše: KK Krka

16.02.2020 08:43

Novomeški košarkarji so včeraj, po veliki drami, izpadli v polfinalu pokala Spar. Krkaši so po polaganju Ivana Ramljaka še 0,6 sekunde pred koncem podaljška vodili za dve točki, potem pa je Murić zadel neverjetno trojko in popeljal Ljubljančane v finale. Na koncu je bilo 92:93 (20:19, 21:21, 29:29, 13:23, 9:10).

kk-krka, cedevita-olimpija, košarka
Krka - Cedevita Olimpija

KK Krka se zahvaljuje vsem navijačem in podpornikom, ki ste prišli podpreti novomeške fante v Ljubljano!

Pokal Spar, polfinale, 15.2.
Cedevita Olimpija – Krka 93:92 (19:20, 21:21, 20:29, 23:13, 10:9)
Krka: Cosey 7 (12 as), Pašalić 7 (4 sk), Đapa 8, Balažić 23, Jošilo 13 (5 sk), Stergar 2, Lapornik 14 (8 sk, 5 as), Ramljak 18 (3 sk, 3 as)
Krkaši so začeli v petorki Glenn Cosey, Luka Lapornik, Marko Jošilo, Ivan Ramljak in Dalibor Đapa. Povedli so s 3:0 in 6:2, nasprotniki pa so prvič v vodstvo prišli na začetku 6. minute, ko je bilo 10:8. Do konca četrtine sta se moštvi menjavali v vodstvu, Krkaši pa so po desetih minutah vodili z 20:19. Ljubljančani so imeli v prvi polovici druge četrtine dvakrat pet točk prednosti (27:22 in 30:25), a so jih Krkaši hitro ujeli in ob polčasu vodili s 41:40.

Na začetku drugega polčasa so Krkaši povedli z 49:42 in že po slabih dveh minutah je Olimpija vzela minuto odmora. Po njej so Ljubljančani z osmimi zaporednimi točkami prišli do vodstva, a so jim naši košarkarji do konca tretje četrtine ušli na dvomestno prednost (70:60). Na začetku 33. minute je imela Krka največjo prednost na tekmi (73:62). Sledila je minuta odmora, po kateri je Blažič zadel dve trojki in Ljubljančani so se približali na trti točke zaostanka (72:75). Krkaši so vseskozi branili prednost in dobro minuto pred koncem so po zadetem prostem metu Jošila povedli s 83:77, nato pa slabo branili Olimpijina napad in Krušlin je zadel dve trojki za izenačenje in podaljšek.
V njem sta se moštvi do dramatičnega konca menjali v vodstvu, na koncu pa je sreča izbrala ljubljansko moštvo.

Vladimir Anzulović, trener KK Krka:
„Čestitki Olimpiji za zmago. Želim jim srečo v finalu. Mislim, da bi si tokrat tudi mi zaslužili zmago. Sem razočaran, a ne zaradi zaključka v podaljšku, temveč zaradi končnice rednega dela, saj smo prelahko zapravili šest točk prednosti, ko smo Olimpiji dovolili dve trojki, čeprav smo se dogovorili drugače. Veliko pohval tudi mojim fantom in navijačem."