Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

maja-ogorevc, delovna-akcija Njena.si

Skromna, a čista hiška doživlja pravljično ...

Piše: A.Š.E.

20.12.2019 09:12

V športni dvorani Leona Štuklja, je bilo prejšnji konec tedna Državno prvenstvo v ženski in moški športni gimnastiki 2019. Gimnastično društvo Novo mesto je tokrat delovalo kar v dveh vlogah – kot izvajalec tekmovanja, hkrati pa tudi s tekmovalkami v skoraj vseh kategorijah.

novomeščanke-odlične-na-državnem-prvenstvu-v-športni-gimnastiki, gimnastično-društvo-novo-mesto
Novomeščanke odlične na državnem prvenstvu v športni gimnastiki

V 1. stopnji do 8 let je Maša Kastelic osvojila odlično drugo mesto in postala državna podprvakinja. Pri deklicah starejših od 8 let je Klara Matoš osvojila bronasto medaljo, Špela Kocijančič je bila šesta. Ekipno so bile deklice 1.stopnje (Maša, Klara, Špela, Sara in Valentina) izvrstne druge.
V 2. stopnji do 9 let je Brina Černe zmagala in tako postala državna prvakinja v svoji kategoriji. Njen uspeh je s sedmim mesto dopolnila še Nika Zagorc. Pri deklicah starejših od 9 let je na najvišjo stopničko stopila še Ruby Vidic Pekolj, Živa Kastelic je bila deseta. Ekipno so bile deklice 2. stopnje (Ruby, Brina, Živa, Nika P. in Nika Z.) tretje.

V 3. stopnji nad 10 let so Novomeščanke pometle s konkurenco. Larisa Može je zmagala, sledile so ji Tina Ovniček, ki je bila druga in Ema Tomažič na tretjem mestu. Nekaj mest za njimi so se uvrstile še Tija Hočevar (peta) in Nika Belavič (šesta). Ekipno so deklice (Larisa, Tina, Ema, Tija in Nika) osvojile drugo mesto.
Pri posameznicah je v 5.stopnji tekmovala Kaja Podboj in osvojila četrto mesto.

V 6.stopnji je Klara Šterk osvojila tretje, Katarina Sadek četrto in Ajda Bogataj šesto mesto. Ekipno so dekleta osvojila drugo mesto.
V mednarodni stopnji so tekmovale naše najbolj perspektivne tekmovalke. Pri mlajših deklicah je Živa Tomažič osvojila kar 2 medalji na orodjih in sicer drugo mesto na vrtalici ter tretje mesto na parterju. V mnogoboju je bila Živa četrta, na sedmo mesto pa se je uvrstila Melanie Cvelbar.

Lana Oberč je tekmovala pri mladinkah in na gredi osvojila šesto mesto. Pri članicah se je po nekajletnem premoru na tekmovanja vrnila Maja Zaman, ki je na parterju osvojila izvrstno četrto mesto.

Dekleta so na najpomembnejši tekmi sezone tekmovale odlično in vsem gledalcem prikazale izvrstne vaje. Številne medalje so dokaz, da društvo dela dobro in tako postavlja temelje za prihodnje tekmovalne sezone.