Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

Šport Nikozija

04.04.2013 14:42

Košarkarice gimnazije Novo mesto so na Svetovnem šolskem prvenstvu na Cipru odigrale še zadnje srečanje. Za sedmo mesto so se pomerile z Brazilijo izgubile. Novomeščanke so osvojile končno osmo mesto. Bravo.

Za konec ni bilo več prave energije, igralke pestijo tudi številne poškodbe tako da so srečanje izgubile z 42 : 58.

Uvrstitev med osem najboljših med 24 ekipami, je zagotovo velik uspeh in lepa spodbuda igralkam, ki vse trenirajo v ŽKK Krka, za nadaljnje igranje košarke.

Igranje na Svetovnem prvenstvu bo košarkaricam zagotovo ostalo v lepem spominu in kljub utrujenosti se vesele vračajo domov. Pred njimi pa je že takoj ta vikend nov izziv in sicer zaključni turnir državnega kadetskega prvenstva v Kranju, ki pa zagotovo ni v primernem terminu za igralke.

Gimnazijke so na prvenstvu odigrale šest srečanj. Izgubile so proti Madžarkam 51 : 82 nato pa premagale Slovaško 53 : 51, Bolgarijo 65 : 42, Estonijo 67 : 55, Kitajsko 52 : 50 in danes izgubile še proti Braziliji.

Vse igralke so na prvenstvu dosegle koše in sicer: Maruša Derlink 78, Maruša Seničar 60, Ema Leskovšek 71, Zala Mavrič 46, Živa Jerman 36, Barbara Povše 14, Manja Može 7, Katja Cesar 7, Saša Mikič 4, Kaja Galič 4 in Ana Hrovat 2.

Ekipo sta uspešno vodila trener Sašo Rebernik in Ivan Maričič.