kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

Šport Dobova

25.02.2019 06:51

Rokometaši Dobove so v 19. krogu lige NLB izgubili proti Krki s 26:27 (13:15). Novomeški rokometaši so se z deveto zmago prebili na sedmo mesto lestvice, potem ko so v tesnem, razburljivem obračunu slavili na gostovanju v Dobovi. Ta po 13. porazu ostaja deveta.

Krkaši do pomembnih točk v boju za ligo za prvaka

Novomeščani so imeli v prvem polčasu dolgo bolj ali manj vse niti v svojih rokah, saj so vodili od začetka, že v 13. minuti so prvič vodili s šestimi goli prednosti, ko je za 9:3 zadel Jernej Papež. Še v 22. minuti so imeli pet zadetkov naskoka, sledila pa je vrnitev domače ekipe, ki je še pred polčasom praktično izničila zaostanek in se približala tudi na le zadetek.

V drugem polčasu so znova gosti začeli v višjem ritmu, bili ves čas v ospredju, da pa se domači ne mislijo vdati, pa so pokazali že v 44. minuti, ko so se po golu Marka Istvana Kovacsa znova približali na zgolj zadetek.

V nadaljevanju so gledalci spremljali podobno predstavo kot prej, z rahlim vodstvom Krke in Dobovo, ki ni pustila prevelike razlike. V 58. minuti je Dorian Markušić domačine približal na 25:26, minuto in pol pred koncem pa je Luka Florjančič Krki znova zagotovil dva gola prednosti.

Tega Dobovi ni več uspelo nadoknaditi, čeprav je Markušić približno 45 sekund pred koncem znova znižal zaostanek. Nenadejano se je domačim celo ponudila priložnost za izenačenje po prekršku Novomeščanov v zadnjem napadu, a so takoj zatem z enako mero "vrnili" gostitelji.

Pri domačih so po petkrat zadeli Markušić, Matevž Kunst in Marko Sintič, pri gostih je s sedmimi goli izstopal Papež.

Dobova bo v 20. krogu 2. marca gostovala pri Urbanscape Loki, Krka pa bo gostila Koper.